Açıklamalı Bebek Örnekleri

Gri Örgü Port Bebe

Havalar soğudu küçük bebekler için onları sıcacık tutacak port bebe yada diğer adıyla taşıma çantası örmek isteyenler için, gri örgü port bebe modelinin yapılışı ile karşınızdayız. Ana kucağı olarak da bilinen bu örgü, uyku tulumu olarak da kullanılıyor.

Yine Filiz Çelen hanımın harika bir el işi daha. Muntazam örgüsü ile Gri Örgü Port Bebe yada bir çok bebek örgüsünü sipariş vermek  için Filiz Çelen hanıma Facebooktan ulaşabilirsiniz. Kapşon kısmını da sadece katlayıp dikerek yapacağınız bu bebek ana kucağının yapılışına kısaca göz atalım.

Gri Örgü Port Bebe Yapılışı:

Gri Örgü Port Bebe en fazla 1 yaş bebek içindir. Örgü tek parça halinde örülmekte. Düz olarak.
Yanlardaki patlar için 10 tane iki yan için ilmak ayrılmakta. Örgüde hiç hesme yada arttırma yok. Örnek oldukça kolay. İki ters iki düz olarak, patlar hariç örülüyor.
6 sırada bir ilmekler iple dolanarak kapılıyor. Bu sonraki sırada bir öncekinin ortasına gelecek şeklide yapılıyor kapamalar…. İsterseniz bu kolay ve şık örneği her çeşit örgünüzde ve yelek modellerinde uygulayabilirsiniz. Kolay gelsin.

Bir Yorum

  1. Çok beğendim elinize sağlık.. kaç ilmekle başladınız? Toplam boyu ne kadar oldu? Birde dolayarak 6 ilmeği nasıl toplayacağım tarif eder misiniz? Bu örneği yapmak çok istedim yapılışını örneğin adını söylerseniz YouTube dan da bakabilirim… Son olarak kaç top ip gitti, kaç numara şiş ile ve ipin özellikle markası varsa? şimdiden teşekkürler ederim ??

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu