Bebek - Çocuk Yelek Modelleri

Yandan Düğmeli 1 Yumaktan Müthiş Bebek Yelek Modeli

Bir yumaktan 1 yaş için bebek yeleği yapabilirsiniz. Kenar kısımları düğmeli bilinen ve yapılan örgülerden oldukça farklı ve iddialı olan bu güzel modeli tek parça halinde örüp çıkaracaksınız. Dikişsiz çitlembik yelek örneğini severek yapacağınız örgüler arasına alabilirsiniz. İlmek sayılarını ayarlayarak yeni doğan bebekten 10 yaşındaki çocuğa kadar herkes için örebilirsiniz. Duruşu da oldukça güzel, ön kısmında düğmeler olmadığı için önü tamamen kapatan oldukça kullanışlı bir bebek örgü modeli.
Örnek bol tor örgü yani düz örülerek yapılan örgüden hazırlanıyor. Bu şekilde hazırlanan örgü herkesin yapabileceği kolaylıkta oluyor. Kesinlikle kafa karıştırmayan yapılışı var bir ucundan başlanıp bir ucundan bitirilen yeleği tamamladıktan sonra kenar kısımlarına 3’er tane inci düğme dikerek son halini verebilirsiniz. Erkek çocukları için de yapabileceğiniz ama daha çok kız bebek yeleği örneği olarak tercih edilen bu güzel örneği kısacık zamanda yapıp tamamlayabilirsiniz. Hediye edebileceğiniz, çocuk görmelerine götürebileceğiniz ya da satıp para kazanabileceğiniz modeli takım haline getirmek çok kolay. Bunun için bebek patiğini ve aynı çitlembik örgü modelini kullanarak bebek battaniye örneği de hazırlayabilirsiniz. Bu saya de takım yapmış olursunuz.
Her şey ile dikkatleri çeken kolay yapılışı ile beğeni toplayan muhteşem şiş örgü bebek örgüsünü deneyeceklere kolay gelsin.

Yandan Düğmeli 1 Yumaktan Müthiş Bebek Yelek Modeli 2

Yandan Düğmeli Dikişsiz Bebek Yelek Örneği için Malzemeler

  • Bebe yünü ip
  • 6 tane düğme
  • Makas
  • 3 yada 3,5 numara şiş

Yandan Düğmeli Dikişsiz Çitlembik Bebek Yelek Modeli Yapılışı

Kaynak Youtube : Meryemceörgüler

YouTube video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu