Gelinlik Modelleri

Yarım Kollu Gelinlik Modelleri

Yarım kollu gelinlik modelleri balık etli gelin adaylarının kâbuslarından biri de gelinliklerinin kollarına karar vermektir. Eğer kollarınızı tombul buluyorsanız bir gelin adayı olarak askılı gelinlik modellerinden uzak durmanız gerektiğini çünkü bu modellerin kollarınızı olduğu gibi ortaya çıkaracağını düşünürsünüz.

İlgili Makaleler

İlkbahar ve yaz gelini iseniz de uzun kollu modeller sizi mevsimin trendlerinin dışında, aşırı kapalı ve uyumsuz bir görünüme sevk edecektir. İşin doğrusu piyasadaki çoğu hazır gelinlik modeli ise tek elden çıkmışcasına ya kolsuz askılı ya da demode denecek biçimde taa dirseğe kadar uzanan yarım kollu gelinlik modelleridir.

Oysa kollarınızı olduğundan ince ya da en azından mütenasip gösterecek birkaç kol modeli üzerinde yoğunlaşarak, içerisinde rüya gibi görünebileceğiniz bir gelinlik tasarlayabilirsiniz.

Burada bahsedilen yarım kol omuz hizanızın hemen 3-4 parmak aşağısına dökülen kol boyunu kastetmektedir, asla dirseğinize kadar uzanan demode yarım kollardan bahsetmiyoruz!Tülden veya dantelden yarım kısa yarım kollu gelinlik kolları, tam kollarım kalın diyen gelin adaylarını memnun edecek cinstendir.

İster çok kabartılı olmayan bir karpuz kol modeli, ister omuzlarınıza bir tüy gibi düşen meleksi bir kol modeli tercih edin seçim sizin…

Spagetti Askılar Gelinlikte Favoriniz Olsun:

Kollarım kalın ama ben ille de askılı bir gelinlik modeli giymeyi düşlüyorum diyenler için de bir önerimiz olacak.Gelinliğinizin askılarını seçerken mümkün olduğunca ince spagetti askılardan seçer ve kol içlerinizdeki etlerin yandan fırlamasını önleyen üzerinizi sıkmayan bir model tercih ederseniz görünümünüz son derece muntazam ve hoş olacaktır.

Yurt dışındaki büyük beden piyasasının ülkemizdekilere göre çok daha trendy ve başarılı olmasının sebebi budur. Her modeli büyük bedene uyarlayabilirsiniz aslında ama bunu yaparken anahtar kelime o modeli o bedene uyumlu bir şekilde kalıplandırmaktır.

Askılı bir gelinlik modeli seçip üzerine ince dantelden şık bir mini kollu bolero almak da diğer bir işe yarar seçenek olabilir.

Bolero en büyük yardımcınız olabilir

Tamamen straplez bir model tercih etmek istiyorum diyenlerin de yine imdadına gelinlikleri ile uyumlu olarak dikilmiş şık tülden bolerolar yetişecektir. Boleronuz gelinliğiniz ile ne kadar uyumlu olursa o kadar bir “kapatıcı öge” den ziyade şık bir “aksesuar” gibi görünecektir.

Yarım Kollu Gelinlik Modelleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu