Dantel Modelleri

Yeni Dantel Örnekleri

Şemalı anlatım ile hem çok zarif hem de çok şık bir oda takımı modelini şemalı olarak sizlerle paylaşmak istedim. Motif sayısını çoğaltarak masa yada sehpa danteli de yapabilirsiniz. Tam çeyizlik, kolay ve şık bir model. Oda takımı modelleri genç kızların çeyizleri için hazırlanırken en yeni dantel modeli olmasına ve  son zamanların yeni örneklerden olması için hanımlar bolca çaba harcarlar. Birbirinden değişik modelleri son zamanlarda oldukça renkli. Pullu  modelleri, boncuklu örneklerin yanında benim en çok beğendiğim oda takımı modeli ise iğne oyasından yapılan dantel modelleri son zamanlarda o kadar moda ki görünce beğenmemek mümkün değil.
Renkli yapılan dantel oda takımı modelleri özellikli  görülmeye ve emeğe değer güzellikte ve şıklıktalar. Dantelin modası hiç geçmez ve her zaman şık ve evin havasını değiştiren el emeği göz nuru dantel modellerinin gerçekten harika.

Yatak Odası Dantelleri

Pike Dantel Modelleri

Dantel Yeni modelleri içinden son senelerin yani 2016 ve 2017 nin en yeni dantel modellerinden olan dantel içinden an güzellerinden bir galeri oluşturdum sizler için. İster çeyizlik olsun ister sünnetlik  Pike danteli  Yeni örneklerin hepsi birbirinden güzel.  Yeni modellere şöyle bakacak olursak artık eskiden pike uç danteli ve pike takımı ara takım ayrı ayrı yapılırdı. Şimdilerde ise bir  Pike Takımı Yeni modellerinde tek parça pike örneğinde dantel ara danteli ve dantel pike uç danteli aynı dantelde birleştirilmekte. Yada Dantel Pike  modellerinde çok kalın olmayan ince dantel modelleri de son senelerde çok moda.

Dantel Örtü Modelleri

Hiç geçmeyen modaları ile danteller evlerin olmazsa olmazı. Genç kızlarımızın çeyizinde olmazsa olmaz danteller uç danteli olarak, yatak örtüsü için,havlu kenarları,vitrin ve sehpa takımı modellerinden ben bir galeri oluşturdum. Görüp te beğendiğim sizler için seçici davranarak hazırladığımız bu dantelleri, dantel örneği arayanlar,yada çeyiz hazırlığında olanlar mutlaka görmeli. Dantelin her modeli her rengi çok güzel ve zarif duruyor. Evin havasını değiştiriyor. Son senelerde özellikle renkli danteller gerçekten görülmeye değer. Sizlerle paylaştığım bu çiçekli sehpa örtüsünde ebruli ip kullanılmış ve gerçekten dantelin güzelliğine güzellik katmış.Son zamanlarda kelebek ve baykuşlu modeller çok beğenilmekte.  Tiğ ile yapılan örnekler,çeyiz bohçalarında göz kamaştıracak  güzellikte.  Beğendiğiniz örneği seçip resimde sıraları takip ederek kolayca yapabilirsiniz.  İster çeyizlik isterseniz de eviniz için örün, resmi büyütüp kolayca modelini çıkartabilirsiniz.

Dantel Vitrin Takımı Modeller

Birinden farklı ve şık bu modeller çok kolay yapılışa sahip. Özellikle çeyizlerde yada bohçalarda göz kamaştıracak bu modellerden istediğinizi resmi takip ederek yapabilirsiniz. Evleneceklerin yada düğün hazırlığında olanların dikkatini çekeceğini düşündüğümüz birbirinden değişik ve farklı çeyizlik dantel modellerini sizlerle paylaşmak istedim. Birbirinden değişik dantel modellerinin en güzellerini hangi genç kız çeyiz sandığında görmek istemez ki? Dantelin aseleti ve şıklığı ile evinize gelen konukları hayran bırakabilirsiniz. Yuvarlak kare ya da motifli olarak örülmüş dantel örtülerden en güzelleride burada var. Genç kızlar danteli pek istemiyor son yıllarda hazır almayı tercih ediyorlar ama bizim Türk gelenek göreneklerinde genç kızların çeyizleri önemli bir yer tutar. çeyiz sandığı olmazsa olmazlardandır. İster renkli ister sade dantel modeli olsun el emeği göz nuru danteller her zaman gözdedir. salon takımları ,vitrin takımları yatak odalarınız için şık dantel örtüler marifetli hanımlarımız için son derece kolay dantel örtüler çok da gösterişli. Klasik dantel motiflerinin yanında yeni değişik  birbirinden değişik dantel modelleri sitemizde bolca bulunmaktadır. Birbirinden değişik bu senenin modası oda yada vitrin takımlarından sizler için seçtim. Evinizin havasını değiştiren bu değişik dantellere bayılacaksınız. Hiç bir yerde bulamayacağınız değişik dantel oda takımlarını isterseniz çeyizlik, isterseniz de kullanmalık yapabilirsiniz. Boncuklu oda takımlarını ben çok beğendim.Çeyizim için yaptığım bu dantel vitrin modeli çok kolay bir model. Hem şık duran hemde kolay yapılış lı dantel vitrin modeli arıyorsanız bu modeli denemelisiniz. Kafa karıştırmayan kolay bu vitrin takımı modelinin çok kısa zamanda takım olarak yapmıştım. Herkesin duruşunu çok beğendiği kendi yaptığın dantel vitrin takımı modelini sizlerle de paylaşmak istedim.

Televizyon Üstü Dantelleri

İrlanda dantelinden en yeni dantel modellerine kadar,birbirinden değişik  dantelleri çok beğeneceğinizden eminim.İster çeyizlik isterseniz de eviniz için örün evinize ayrı hava katacaktır bu danteller. Tığ ile dantel örgü ile yapılmış dantel  modelini istediğiniz boyda,motif halinde yaparak birleştirerek harikalar yaratabilirsiniz, Uç dantelinden yatak örtüsüne kadar her şey yapabilirsiniz.Özellikle Çeyizlerde kullanılan en güzel dantellerden biride vitrin takımlarıdır. beğendiğimiz birkaç vitrin danteli örneğini sizlerle paylaşmak istedik.Dantel evlerin havasını değiştiren harika örtüler. İnsan kullanmaya kıyamıyor bu el emeği dantelleri. Özellikle çeyizlerde olmaz sa olmaz örneklerinden sizlerle paylaşmak istedim. Özellikle çeyizlerde olmazsa olmazdır. Çok beğendiğim birbirinden değişik ve yeni modellerden  dantel takımına kadar beğendiğim modelleri sizlerle paylaşıyorum.Sakallı ip artık hemen hemen her çeşit örgüde kullanılmakta.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu