Yeni Doğan Bebek Örgü Şapkalar

Yeni doğan bebekler için en çok kullanılan şeydir yeni doğan bebek şapkaları.Sizlerde bebeğinizin takkesini kendiniz örnek isterseniz işte size resimli anlatımı ile kolay bebek örgüleri. Kolay ve hayvanlı bebek şapkalarının en değişik ve kolay örneklerini sizler için bir araya toparladık. Renklerin birbiri ile dans ettiği bu şapkaların  içinden beğendiğiniz modeli tıklayıp büyüterek isterseniz sizler de bu şapkalardan yapabilirsiniz. Yeni doğan bebekler için yapılabilecek, istenilen renklerde ve istenirse hemen her yaştaki çocuk için yapılabilecek kolay ve sevimli bebek şapka modelleri.

Hasır örgü Bebek Şapkası Yapılışı:

Hasır örgünün ayrıntılı yapılışını sitemizde bulabilirsiniz. İnternette gördüğümüz ve arkadaşımın bebeği için örmeye çalıştığı bu bebek şapkası için hasır örgü kullanılıyor. Bu örnek şapkayı çok toparlıyor. Sizler le paylaştığımız bu bebek şapka ölçüsü 1,5 2 yaş içindir.

Baykuş Bebek Şapkası Yapılışı:

Şiş ile yapılan bu bebek şapkası çok kolay ve oldukça şık. Sadece yeni doğan bebek şapkası olarak değil, büyük çocuklar için  de yapabileceğiniz oldukça kolay bir el işi modeli.

Bebek Kar Şapkası:

Bebekleri soğuktan korumak çok önemli olduğundan özellikle şapkalar çok önem kazanır. En ufak rüzgarda yada soğukta hasta olduklarından yada kulakları ile sorun yaşadıklarından bere yada şapka örneklerinde kulaklı modeller çok kullanılmakta. Hem kullanışlı hemde koruyucu olan bebek kar şapkasını şiş ile yapıyoruz.

Ayıcıklı Bebek Şapkası:

Kare, değişik mi değişik vede çok tatlı bir bere modelini seçtim sizler için.Yapılışı çok basit bir şapka bu. 3 Düz 2 ters olarak lastiğini örüyoruz. Sonra 2 ters 2 düze geçiyoruz. Her iki yada üç sırada bir sırayı kaydırıyoruz. Yani düzleri ters tersleri düz örerek devam ediyoruz örgümüze. İstediğimiz boya gelince çocuk şapkamız ikiye katlayıp dikiyoruz. Hem çok kolay hemde çok tatlı bir şapka. Ayıcık yada istediğiniz şekillerden örüp beremizi istediğiniz gibi süsleyebilirsiniz.

Tek Parça Şapka Yapılışı:

Kış ayının yaklaşması ile bereler bere modelleri aranmaya başlandı. Son zamanlarda yapılan örgüler içinde kış için kullanabileceğiniz ,ister büyükler isterseniz de küçükler için yapabileceğiniz, şiş ile yapılan oldukça kolay ve şık bir bere modelinin yapılışını resimli olarak sizler le paylaşıyoruz. Düz örgülerin yapılması ile oluşan tor örgüden yapılan bu berenin tepe kısmındaki girinti çıkıntı şeklindeki değişik örgüleri yapacağınız kişiye ve bereye göre ilmekleri kendiniz ayarlamalısınız. Sadece arkave tepe kısmında kı dikiş ile yapılan erkek beresi olarak oldukça şık duracak kolay bir el işi modeli.

Bebek Kar Şapkası Yapılışı:

Bebekler soğuktan korunmalıdır. Bunun için anneler gerçekten çok çaba sarfederler. Örgü bir çok şapka modelleri olsada en çok çocuk şapka modellerinden kulaklı bebek şapka modelleri ve kar şapka modelleri en çok kullanılan şapka modellerindendir. Bebekler için çok kullanılan şapka modellerinden kar şapka modelleri boyun kısmını da kapattığından oldukça kullanışlı şapka modellerindendir. İstediğiniz renklerde ve boyda yapabileceğiniz şapka modelini şiş ile resimde yapılışının adım adım anlatıldığı resimleri takip ederek sizler de kolayca yapabilirsiniz.

Açıklamalı Kırmızı Kız Bebek Beresi Yapılışı:

Kırmızı çok tatlı bir şapka modeli. Alttan başlıyoruz önce lastik kısmını yapıyoruz. Sonra lastik bitince istediğimiz genişliğe göre artırma yapıyoruz ve yine öreceğimiz kişiye göre biraz artırmadan örmeye devam ediyoruz. Ben 2 parmak ördüm.Sonra örgümüzü 6-8 parçaya ayırıp sonra ayırdığımız yerlerden her dolamda keserek bitiriyoruz böyle beremizi. Anlatımlı bebek örgüleri içinde kız bebekler için yapılan şiş örgü kırmızı bebek beresi çok şık. Ressamların beresine benzeyen ve hem kabağa hemde çileğe benzeyen bu bere modelini sizler de istediğiniz renklerde yapabilirsiniz. Anlatımlı bebek örgüleri içinde kız bebek örgü bere modelleri içinden seçtiğim bu kırmızı bereyi çiçek ile süslemek istemezseniz kurdela yada boncuk kullanarak harika üsler yapabilirsiniz.

Bir Yorum

  1. yeşil yelek modelinin yapılışını yayınlarmısınız,şu kenarı burgu yuvarlak yeşil model

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu