Yelek Modelleri

Yeni Örgüye Başlayanlara Özel Yelek Modeli

İnanılmaz derecede kolay şiş örgü yelek modelini sizlerde görmelisiniz. Yapacağınız birçok örgüde kullanabileceğiniz ama özellikle bebek yeleklerinin her çeşidine çok yakışacağını düşündüğüm örgü tekniği inanılmaz kolay yapılışa sahip bu yapılış tekniği sayesinde örgüye ilk kez başlayanların bile zorlanmadan yapabilecekleri muhteşem bir örgü modeli.
Örnek şiş örgü olarak yapılıyor yelek modelleri ya da bebek battaniyeleri gibi değişik örgüler de kullanabilirsiniz. Eğer yelek modeli yapacaksanız taban kısmına lastik örgü uygulayabilirsiniz. Bebekler için yapacağınız örgülerde iki ters iki düz lastik yaparken anne yada gelin yeleklerinde Cilveli lastik yapılışını uygulamanızı tavsiye ederim. Kaydırmalı örgü modellerinden olduğu için kafa karıştırmayan ve hiç ip yemeyen yapılış tekniğine sahip bir model. Sizler de eminim çok beğeneceksiniz yapacağınız biz çok örgü için kullanabilirsiniz.

Yeni Örgüye Başlayanlara Özel Yelek Modeli 1

Yeni Örgüye Başlayanlara Özel Yelek için Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • 3 numara şiş
  • Makas
  • Düğmeler

Yeni Örgüye Başlayanlara Özel Yelek Modeli Nasıl Yapılır?

Duruşu ile hemen dikkat çeken, son günlerin en moda örgü modellerinden biri olan tığ örgü modelini sizlerde zorlanmadan örün diye ayrıntılı yapılışı ile sizlerleyiz. Yapılışında bolca fıstık örgü denilen örgüden kullanılan, çeyizlik gelin yelek örneklerinde, yazlık yelek modellerine yada şal örneklerine, hatta üçgen şal modeline çok yakışacak, çok ip yemeyen, yelek yapsanız bir günde bitirebileceğiniz bu gösterişli örgünün, Alıntı yapılış videosunu izleyerek, harika örgüler yapacaklara şimdiden kolay gelsin.

Kaynak: Emel Hobi Evi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu