Bebek - Çocuk Yelek Modelleri

Zincir Robalı Bebek Yeleği yapılışı

Kendinden desenli değişik bir roba tekniği ile yapılmış bir bebek yeleği daha. İstediğiniz şekilde süsleyebileceğiniz zincir robalı bebek yeleği yapılışı ile karşınızdayız. Bu harika bebek örgüsü Fatma Kadayıfçıoğlu hanıma ait. Bizde yeleğin yapılışını onun anlatımı ile paylaşıyoruz.

Zincir Robalı Bebek Yeleği yapılışı için:

74 ilmek başla, 1 sıra ters ör, öne geç, baştaki ilmeyi al sonra 1 ters 1 boş 1 ters 1 boş şeklinde sırayı ör, arkadan ters örülecek, öne geçince baştaki ilmeyi alınıp 1 boş 1 ters 1 boş şeklinde olacak fakat dikkat edilmesi gereken model kaydırarak olmakta. 6 sıra bu şekilde devam edilip, 8 ilmek ön bant, aynı şekilde ör 1 boş 1 ters , banttan sonra 1dola 2 düz ör 1 dola 2 düz ör 1 dola 2 düz sıra sonuna kadar ör, 8 ilmek bant ör, arkadan ters ör, arttırma ilmekleri döndürerek örülmeliki delik oluşmasın. 5 sırada bu şekilde örülmekte. Sonraki desenli yere geçince ön bant 8 ilmek örülerek yine desen başlanıyor. bu sefer 4 sıra yapın ve tekrar 5 sıra düz ördükten sonra yine desenli kısım ve 5 sıra olacak desen sırası. 5 sıranın sonunda kollar kanıyor. Yani ortala ilmek sayısı

kollar 45 ilmek

önler 36 ilmek

60 ilmek

arka önlerin ilk sırasında ortalara doğru 9 ilmek aralardan ilmek çıkarıp artırma yapılmalı.  Önler 45 ilmek ise 10 ilmekte arttırma olmalı. Bu bebek örgüsünün boyu ne kadar olmalı, rengi ne olmalı, süsleme çeşidi ne olmalı hepsi sizin zevkinize ve yaratıcılığınıza kalmış. Kolay gelsin.

Bir Yorum

  1. Gracias por tomarse su tiempo en poner Cómo se hacen las prendas Cuántos puntos exetera cariños Ana

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu