1 Yaşa Bol Desenli Çok Kolay Bebek Yelek Modeli

1 Yaşa Bol Desenli Çok Kolay Bebek Yelek Modeli
A+
A-

Bebek yelek modelleri içinde benim en sevdiğim en trend örgü modellerinden bir tanesi ile karşınızdayız. Renkli olarak yapılan robadan başlanan ve tek parça olarak örülen bu güzel yelek modelini, istediğinizi yaştaki bebek yada çocuk için örebilirsiniz. Tek renk olarak örülen, sonrasında ise iğne kullanılarak ajurlu bölümlerin kenarlarına desen yapılan, yelek modeli herkesin örebileceği kolaylıkta ve son derece gösterişli bir örgü modeli.
Örneği yaparken yaka kısmından yani yeleğin roba kısmından başlayarak örmeye başlıyoruz. Belirli boya geldikten sonra arttırma işlemine durdurup kolumuzu kesiyoruz. Eğer bu güzel bebek örgüsü modeli hırka olarak örmek istiyorsanız, bu aşamada kolu örebilirsiniz. Bu sayede daha kullanışlı bir bebek hırka modeli ortaya çıkacaktır. Kolları kestikten sonra bebek yeleğimizin beden kısmını ölüyoruz. Ön kısımlarda ajurlu desenlimizi uygulayarak örneğimizi tamamlıyoruz. En son taban kısmına tor örgü örüyoruz. Ayrıca bebeğin bebek yeleğinin hem yaka kısmını başlarken tor örgü ile başlıyoruz. Hem de yeleği boydan boya ön pat kısmını tor örgü olarak ölüyoruz.
Örülen yelek tamamlandıktan sonra isterseniz sade olarak da giydirebilirsiniz. Eğer daha görsel ve daha gösterişli hale getirmek İstiyorsanız, burada gösterildiği gibi renkli iplerle, iğne ile değişik renklerde desenlerle şekil verebilirsiniz. Renkli düğmeleri ile göz alıcı ve kolay bebek yeleğini mutlaka herkes örmeli bence. Her şeyi ile dikkatleri çeken gösterişli örgü modellerini örecekleri kolay gelsin.
GÖRMELİSİNİZ: İncili Sırtı Yelpaze Müthiş Bebek Yelek Modeli

1 Yaşa Bol Desenli Çok Kolay Bebek Yelek Modeli 1

Bol Desenli Bebek Yelek Örneği Malzemeler

  • Bebe yünü yada Himalaya ip
  • 3,5 yada 4 numara şiş
  • Makas
  • Renkli ipler
  • Orlon iğnesi

Kaynak: Hamarat Bebek

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.