5 Günde 5 kilo Verdiren Diyet

5 Günde 5 kilo Verdiren Diyet
A+
A-

5 GÜNDE 5 KİLO DİYETİ

1. gün: Sadece haşlanmış patates yiyeceksiniz. Sabah, öğlen, akşam. Başka bir şey yok. Ama istediğiniz kadar, kusana kadar yiyebilirsiniz.

2. gün: Yalnızca haşlanmış sebze. Ama aklınıza gelebilecek her tür sebzeyi yiyebilirsiniz. Yağsız olmak kaydıyla her tür çiğ salata, yine yağsız haşlanmış sebze yemekleri, türlüler… Sabahtan itibaren.

3. gün: Bugün et günü. Yine sabahtan başlayarak haşlanmış, ızgara ne çeşit olursa olsun, yağsız et. Yağsız ton balığı, ızgara balık, tavuk…

4. gün: meyve günü. Yine yiyebildiğiniz kadar her tür meyveyi tüketin.

5. gün: Yalnızca yumurta. Tamamen hayalgücünüze bırakıyorum. Yumurtadan yapılan herşeyi yiyebilirsiniz. baharat dışında hiçbirşey ilave edilmiyor.Yada yağsız diyet süt veya yoğurt. seçim sizin….güne neyle başlıyorsak onunla devam ediyoruz.

6. ve 7. günler bu diyetin bayramları yani dinlenme günleri, yani 5 gün boyunca mideyi dinlendirdikten sonra istediğiniz gibi yorma günleri diyebiliriz. Hafta başında yine aynı sırayla diyeti uygulamaya başlamak şartıyla.

Tabii deneyimli diyetçilere söylememe gerek yok:
Şekersiz çay, kahve, yeşil çay ve diyet meşrubatlar her daim serbest.

Not: Sakarin benzeri şeyler yerine çayınızı, neskafe’nizi şekersiz içmenizi öneriyorum. Böbrekleri daha fazla çalıştırarak su kaybını belirgin ölçüde arttırıyor.

Bu 5 günlük diyette özellikle de ilk başlarda vücut çok çabuk su kaybettiği için hızla kilo veriliyor insanın morali düzeliyor, motivasyonu artıyor. Ben şahsen çabuk kilo veren (ve alan) bir yapıya sahip olduğumdan diyetten hiç sapmamayı becerirsem bu 5 günde 5 kilo verebiliyorum ancak bunun 1-2 kilosu su oluyor ve 6. , 7. günler yediklerimle zaten 2 kiloyu genelde geri alıyorum. Yani 5 ileri, 2 geri, haftasonu bol bol yiyerek haftada 3 kilo rahat rahat verilebiliyor. 6. ve 7. günlerde biraz aşırıya kaçmamın tek nedeni oburluk değil biraz da düşük kaloriyle idare etmeye kolayca alışan vücudu şoke etmek istemem. Uzun süren rejimlerde arasıra aşırı yemek yiyip tekrar aniden kesmek gerekir ki, metabolizma duruma uyum sağlamasın.

Yorumlar

  1. pulu dedi ki:

    ya ben zayiflamak istiyorum nasil olur lutfen bana cevap verin

  2. genc diyetisyen dedi ki:

    LÜTFEN 5 günde 5kilo verdiren gibi şok diyetleri uygulamayın ! Bunlar bilinçsiz ve diyetisyen olmayan kişiler tarafından yazılmış .Kusana kadar yiyebilirsiniz tabirini normal bir insan bile kullanmaz. Bırakın bir günü sadece bir öğünde bile tek bir besin öğesinden zengin yiyecekle beslenilmez. Besin öğelerinden daha iyi yararlanmak için özellikle yan yana tüketiyoruz mesela proteinden zengin yiyeceklerin yanında c vitamininden zengin yiyecek ve içecekleri tercih etmemizin sebebi proteindeki hem olmayan demirin vücutta emilimine yardımcı olmasıdır . Kuru fasulyenin yanında bulgur pilavının tercih edilmesi , enerji değeri yüksek olanların yanında da posalıları tercih etmemiz gibi. Yani vücutta emilimleri için birbirlerini tamamlıyorlar . Diyet kişiseldir , kişiye özgüdür . Böyle saçmalıklara kanmayın .