Açıklamalı Tunus İşi Patik Modelleri

Açıklamalı Tunus İşi Patik Modelleri
A+
A-

Göçmen örgüsü olarak bilirdim ben bu örgüyü. Sonradan öğrendim ki adı tunus örgüymüş. Arkadaşımın annesi oldukça marifetli bir hanımdı ve bu tunus işinden yelekler, bebek battaniyeleri hele helede yaptığı patik modelleri oldukça çoktu. Tunus örgünün yapılışı ve şiş ile yapılan boncuklu patiğin yapılışı için konuyu okumaya devam edin. Daha önce sitemizde paylaşmış olduğumuz ayrıntılı yapılış resimleri ile açıklamayı bulacaksınız. Son zamanlarda yapılan bu tunus işleri inci eklenince gerçekten bambaşka ve göz alıcı oluyor. Tığ ile yapılan bu örgü oldukça kolay ve gerçekten çok sağlam bir örgü oluyor. El ayarınıza göre mümkün olduğunca gevşek örmeniz gereken bu örgüyü istediğiniz renklerde yapabilirsiniz.

İncili Tunus Patik Modeli Yapılışı

Tığ işi olarak fakat tığları uzun olduğu ve değişik örülüşü ile oldukça kolay ve şık görüntüsü ile hayranlık uyandıran bu patiği internetten bulduk kendi yaptığımız el işi değil ama yapan arkadaşın ellerine sağlık.

Tunus İşi Patik Nasıl Başlanır?

Şiş tığ ile yapılan ve hem çok dayanıklı olan hemde kendine has değişik örneklerin yanında, renkli olarak yapılabilen bu el işinin yapılışı çok sorulmakta. Tunus işi olarak bilinen, genellikle göçmenlerin yaptığı bu değişik örgü tığ ile örülüyor. Yapılışını merak edenler için adım adım yapılışının anlatıldığı bu örgüden çocuk örgüleri özellikle resimde de görüldüğü gibi patik yapabilirsiniz.

Tunus İşi Yeni Patik Örnekleri

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.