Gelinlik Modelleri

Bahar Gelini Olmak

Düğün tarihiniz için ilkbahar mevsimini seçtiyseniz, bahar gelini olmak büyük ihtimalle baharın neşesini, renkliliğini ve doğal güzelliğini yansıtan bir düğün hayal ediyor ve bir ilkbahar gelini stili yakalamak istiyorsunuzdur.

Bugünkü yazımızda sizlerle nasıl göz alıcı ve güzel bir ilkbahar gelini yani bahar gelini olunur, bunun sırlarını paylaşacağız. Öncelikle belirtelim bahar gelini deyince akla ilk gelen kelimeler taze, doğal, natürel, canlı ve neşelidir. Dolayısı ile bir gelin olarak bu kelimeleri yansıtan bir stil oluşturmanız gerekmektedir. Gelinliğinizi seçerken doğa temalı, uçuk renkli çiçek ve yapraklarla süslü kabarık ve neşeli bir model seçebilirsiniz.

Şayet bir kır düğünü yapacaksanız, yemyeşil çimlerin üzerinde kırlarda evlenecekseniz gelin ayakkabınızı bu zemine uygun alçak topuklu veya topuksuz sade ve spor bir model olarak seçmelisiniz. Sivri ve uzun topuklarla toprak zemine takılıp kalmayı veya en kötü ihtimalle ayağınızı burkmayı istemezsiniz.

Gelin saçı modeliniz için doğal, kuaförden henüz çıkmış gibi aşırı yapılı durmayan doğal ve ahenkle uçuşan serbest dalgalı bir model seçebilir veya topuz istiyorsanız doğal ve dağınık bir model tercih edebilirsiniz.

Nasıl Bahar Gelini Olunur?

Bahar gelinlerinin olmazsa olmazlarından biri saçlara eklenen taze çiçeklerdir. Rüzgârla salınan dalgalı açık saç modelinize eşlik eden taze çiçeklerden bir taç veya topuz modelinizin arasına sıkıştırılan taptaze mis kokulu çiçekler sizi bir anda göz alıcı bir doğa perisi havasına sokacaktır.

Gelinliğinizle birlikte takmayı düşündüğünüz mücevher olarak yaprak veya çiçek temalı veya baharı anımsatan tasarımlara sahip sade modeller tercih etmelisiniz. Bahar gelinlerinin en önemli sırlarından biri mümkün olduğunca sade ve doğal bir görünüme sahip olmalarıdır. Dolayısı ile aşırı takı seçiminden uzak durmanızı öneriyoruz.

Gelin makyajınız için ten ve saç renginizle uyumlu olan uçuk pastel tonlarını tercih etmeniz gerekmektedir. Gözlerinize hafif pırıltılı uçuk tonda farlar, natürel bir allık, dudaklarınızı yeni açmış çiçekler gibi gösterecek natürel pembemsi bir tonda ruj ve hafif bir rimel bahar gelini makyajı için yeterli olacaktır.

Bahar gelini stilini yakalamak için gelinliğiniz ve gelin olmaya dair her detayı seçerken aklınızda olması gereken anahtar kelimeler doğallık, tazelik ve sadelik ve neşe olmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu