Beyaz Yakalı Pembe Bebek Yelek

Beyaz Yakalı Pembe Bebek Yelek
A+
A-

İnanılmaz şık ve  her yaştaki bebek yada çocuk için yapabileceğiniz, yapılışı kolay beyaz yakalı pembe bebek yelek modeli  tasarımı ile gerçekten çok beğeniliyor. Yapılışı kolay olan bu yelek çok kullanışlı bir model. Ev içinde giydirmenin yanında, serin havalarda çocuğunuza giydirip dışarıya çıkabileceğiniz bir model. Yeleğin ön kısımlarında kullanılan örgü düğmeleri ile tamamen el örgüsü bir bebek yelek modeli.

Son günlerde internette dolaşırken karşıma çıkan örgü tasarım dergisine ait bir bebek yeleği. O kadar güzel bir yelek ki alışılmışın dışında. Bu bebek yeleğinin yapılışını kısaca resim üzerinde paylaştım ve daha fazlasını da yapmak isteyenler için resimli olarak galeride var.

Beyaz Yakalı Pembe Bebek Yelek Yapılışı:

Beyaz yakalı pembe yelek 03 aylık için 3 no şişe, arka için, 56 ilmek atılır. 35 sıra tor örüldükten sonra her iki yandan koltuk için 2 şer ilmek kesilir. Örgü boyunca 1 er kesmeye devam edilir taki 36 ilmek kalıncaya kadar, 10 sırada normal örülür. Burada örgü ortadan ayrılır yani 18-18 olarak, bu ilmekler ayrı ayrı örülüp 15 diş tor örülür. Sonra beyaz ipe geçilip 9 ilmek örülüp dönülür, 18 ilmek ör dön şeklinde hep ortadan bir tur fazla dönerek kavis yapılır.Yani yani 40 sıra örülür. Ön için şişe 30 ilmek atılır ve 35 diş haroşa örülür.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.