Patik Modelleri

Bir Kaç Saatte Hazır Dikişsiz Gösterişli Patik Örneği

Bir çok farklı çeşitten oluşan patik örnekleri arasında; Tunus işi patik modeli, tığ işi patik modeli, şiş örgü ile yapılmış patik modeli, çiçek motifli patik modeli, baklava dilimi patik modeli, papatya işli patik modeli gibi modelleri en fazla kullanılan patik modelleri arasındadır. Sayısız çeşidi bulunan patik modellerinin renk tercihi ören bayana göre değişmektedir. Bazı bayanlar açık renkli gösterişli patik örgüsü tercih ederken, bazıları için koyu renklerden ağır modeller daha çok ilgi çekicidir.

Özellikle soğuk zamanlarda ve kış aylarında bayanlar ayaklarını ısıtmak için patik kullanıyor. Sadece ayaklarını ısıtmak ve üşümemek amacıyla kullandıkları için patikler çorap üzerine giyilerek kullanılacağı gibi çorapsız olarak da kullanılabilir olmalıdır. Son zamanlarda yeni patik modelleri oldukça farklı ve çok fazla çeşitli şekilde bayanların beğenisine sunulmaya başlandı.

Bu gün size sunacağımız patik modeli iki şişle yapılan dikişsiz ve son derece gösterişli bir örnek. Emel Hobi Evinin birbirinden güzel patik modellerini zaten ilgi ile takip ediyoruz. Bu örneğimiz 38 numara için uygun boyutlarda ve 4 er ilmek büyüterek yada küçülterek sizde ayağınıza uygun yapabilirsiniz.  Örmesi gayet kolay ve üçgen tabanlı bir patik modeli. Modelimiz 3 renk patik ipi kullanılarak yapılıyor ama dilerseniz tek renk de yapabilirsiniz. Veyahut her sırasını farklı renk olarak da örebilirsiniz yani tamamen sizin keyfinize ve beğeninize kalmış. Elinize kalan ipleri değerlendirmek içinde kullanabilirsiniz. Ön kısmına isterseniz fiyonk, ponpon yada istediğiniz herhangi bir süs ile süsleyerek farklı bir hava katabilirsiniz.

İki Şiş ile Dikişsiz Gösterişli Patik Modeli 1

Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan kullanılacak malzemelere ve yapılış detaylarına geçelim.

Bir Kaç Saatte Hazır Patik Örneği İçin Malzemeler

  • 3 renk patik ipi
  • 3 no misinalı şiş
  • Makas
  • Orlon İğnesi

İki Şiş ile Gösterişli Patik Örneği Yapılışı

Kaynak Youtube : Emel Hobi Evi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu