Tatlı Tarifleri

Buzlukları Doldurup Taşıran Renkli Son Moda Kurabiye Tarifi

İki renkli olarak hazırlanan buzluk kurabiyesini bu şekli ve bu yapılış tekniğini kullanarak sizlerde hazırlamalısınız. Şimdiden yapıp buzluğa doldurabileceğiniz, aklınıza gelen her saat için çıkarıp yapabileceğiniz kurabiyeyi yapması da yemesi de çok kısa zaman alacak. Özellikle Ramazan ayında çıkarıp hemen yapmak için, sevdiklerinize ikram etmek için bu iki renkli kurabiye şimdiden yapıp buzluğa doldurabilirsiniz. Tatlımızı yapmazsa oldukça kolay. Hazırlayacağınız bir ölçüdeki hamur ile iki renkli olarak hazırlanan bu kurabiyeyi, sizlerde evinizde hazırlayabilirsiniz.
Burada tatlının hamurunu hazırlayarak işe başlıyoruz. İyice yoğurulan kurabiye hamurunu, 2 parçaya böldükten sonra, o iki parçanın bir tanesini de, kendi içinde iki parçaya bölüp, hamurumuzun üst kısmını kapatarak işleme başlıyoruz. Ayırdığımız hamurun bir tanesini kakaolu olarak, bir diğerini de sade kurabiye hamurumuzu, 2 parçaya bölerek tatlımızı yapmaya devam ediyoruz. Alt kısmına ve üst kısmına yağlı kağıt koyduğumuz kurabiye hamurumuzu açmaya başlıyoruz. Açılan hamurlarımızı kenara alıp, kakaolu hamuru aynı yöntemle açıyoruz. Aynı boylarda açılan kurabiye hamurlarımızı üst üste gelecek seke şekilde birleştiriyoruz. Bu şekilde hazırlanan hamurumuzu artık rulo şeklinde sarmaya başlıyoruz. İstediğimiz inceliğe gelen hamurumuzu, rulo şeklinde sardıktan sonra, isterseniz ortadan ikiye kesilen rulo hamuru, buzdolabı poşetine yada streç filmin içine koyduktan sonra, buzdolabı kaldırabilirsiniz. İsterseniz hazırlanan rulo hamuru dilimler halinde kestikten sonra, yağlı kağıt serili fırın tepsisine içine dizip, pişmesi için fırına verebilirsiniz. Hafif pembeleşene kadar pişen kurabiyeleri fırından çıkarıp hemen servis tabağına alabilirsiniz.
Uzun süre tazeliğini koruyan, kıyır kıyır olan ve ağızda eriyen, bu tatlı tarifini sizler de severek yapacaksınız. Kokusuyla, görüntüsüyle dikkatleri çeken ve ağızları sulandıran kurabiyeyi deneyecekler Afiyet olsun.
GÖRMELİSİNİZ: Sıradan Kekin Muhteşem Pasta Olduğu Tatlı Tarifi

Buzlukları Doldurup Taşıran Renkli Son Moda Kurabiye Tarifi 2

Buzlukları Doldurup Taşıran Kurabiye Tarifi Malzemeler

  • 250 gram margarin
  • 1 su bardağı pudra şekeri
  • 1 adet yumurta
  • 1 tane kabartma tozu
  • 1 tane vanilin
  • Un 3,5 su bardağı
  • Kakao 1 yemek kaşığı

Kurabiyenin Üzerine

Renkli Son Moda Kurabiye Tarifi Yapılışı

Kaynak Youtube: biyologanne mutfakta

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu