Bebek - Çocuk Yelek Modelleri

Çakma Petek Örgüden Kısa Zamanda Biten Bebek Yelek Modeli

Çakma petek örgüden yapılan 3 parçadan oluşan bebek yelek örneğini görünce, herkes bu güzelliği örebilsin diye sizlerle paylaşmak istedim. Bugün sizlerle paylaşacağımız bebek yelek modeli tek renk olarak örülen ve yeni doğan bebeklerden istediğiniz yaştaki çocuğa kadar her yaş için örebileceğiniz, muhteşem bir örgü tekniği.
Üzerinde kullanılan petek örtünün adı çakma petek örgü modeli. Bu örgü tekniğini kullanarak birbirinden değişik örgüler kullanabilirsiniz. Büyükler için yapacağınız birçok örgüde kullanabilirsiniz. Ağır ve biraz daha eski yönelik bir model olduğu için kaynana yelek modeli yani anne yelek modellerinde bu gösterişli örneği uygulayabilirsiniz. Büyüklerde yaşlar için yapılan örgüler de tercih edilse de küçükler için yapabilirsiniz. Bebek yeleklerinde çok güzel duran kendinden kabartmalı bir örgü tekniği isterseniz, kız bebek yelek örneği yapın, isterseniz erkek bebek yelek modeli yapın, her ikisinde de uygun renklerle örünce çok güzel duran bir örgü örneği, 3 parça halinde örebilirsiniz.
Eğer isterseniz örneği arkadan başlayarak dikişsiz olarak tek parça olarak da örgü tekniğini yapabilmeniz için çok iyi örgü bilmeniz gerekiyor olacak. Tabii ki üst kısımları parça parça örülse de beden kısmı tek parça olarak örülen bu güzel örneği yaparken, yaka kısmında eksiltme işaretini ilmek sayılarını keserek yapıyoruz. Bu yapılış tekniği sayesinde dümdüz duran ve kalıp gibi çıkan bir örgü modeli ortaya çıkıyor. Her şey ile dikkatleri çeken ve beğenileri toplayan aynı zamanda kısacık zamanda biten örgü. Çok ip yemeyen bu gösterişli ve kolay bebek örgü modelinin ölecekleri kolay gelsin.
GÖRMELİSİNİZ: Yıldız Tozu En Kolay Bebek Yelek Modeli

Çakma Petek Örgüden Kısa Zamanda Biten Bebek Yelek Modeli 2

Çakma Petek Örgüden Bebek Yelek Modeli Malzemeler

  • 2 adet 100 gr
  • Şiş 3,5 numara
  • 5 tane düğme
  • Makas

Kısa Zamanda Biten Bebek Yelek Modeli Yapılışı

Kaynak Youtube: Tek Patik Bebek Örgü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu