Bebek - Çocuk Yelek Modelleri

Yıldız Tozu En Kolay Bebek Yelek Modeli

İki renkli olarak örülen bebek yelek modelini uygun renklerde örerek, hem kız bebek yelek örneği olarak, hem de erkek bebek yelek örneği olarak hazırlayabilirsiniz. 3 parçadan oluşan ve yapılışında bir yumak ana renk olmak üzere, yarım yumak da başka renk olarak, en fazla bir buçuk uyumak kullanılarak bu bebek yelek örneğini örebilirsiniz. İlmek sayılarını biraz azaltarak yeni doğan bebekler için örebilirsiniz.
O zaman bir yumaktan daha az ip kullanılacaktır. Örneğin daha kolay anlaşılır olması için ilk olarak arka parçasını örerek işe başlıyoruz. Arka parçasını ördüğümüz yeleğimizin, 2 ön parçasında ördükten sonra, yeleği dikerek tamamlıyoruz. Orta kısmına 4 tane de düğme dikilen yelek hem kullanışlı hem de gösterişli örgü modellerinden bir tanesi oluyor. Bebek örgü modelleri içinde, en yeni örneklerden bir tanesi olan, yıldızlı modeli bu güzel örgü de uygulayabilirsiniz. Kendinden kabartmalı bir model olduğu için hem görüntüsü hem de yapılışı oldukça kolay. Yapılışında eğer el sıklığınız normal ise 4 numara şiş kullanmanızı tavsiye ederiz.
Eğer eliniz çok gevşek ise, şiş numarasını üç buçuk olarak, eğer eliniz çok sıkı ise şiş numarasını 4.30 olarak tercih edebilirsiniz. Tek parça olarak örülen, isterseniz kendi çocuğunuz için öreceğiniz, isterseniz yeni doğan çocuklara hediye götürebileceğiniz, bu gösterişli örgü modelini ben çok sevdim. Deneyecek herkese şimdiden kolay gelsin.
GÖRMELİSİNİZ: İncili Sırtı Yelpaze Müthiş Bebek Yelek Modeli

Yıldız Tozu En Kolay Bebek Yelek Modeli 2

Yıldız Tozu Bebek Yelek Modeli Malzemeler

  • 1 yumak açık renk ip
  • Yarım yumak kadar koyu renk ip
  • 4 numara şiş
  • 4 tane düğme

En Kolay Bebek Yelek Modeli Yapılışı

Kaynak Youtube: hadiörsene

YouTube video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu