Tatlı Tarifleri

Çıtırtısı Akıllarda Kalan Çok Az Malzemeli Yumurta Tatlısı Tarifi

Yumurta tatlısı yapılan en iddialı ve en pratik tatlı tariflerinden bir tanesi. Şerbetli tatlılar için de kolay yapılışı ile dikkatleri çeken ve saniyeler içinde hazırlanması ile beğenileri toplayan tatlıyı, herkes çok severek yapacak diye düşünüyorum. Eskiden beri en çok sevilen tatlı tariflerinden bir tanesi olduğu için, lezzeti de kıvamı asla değişmeyen yapanlara asla şaşırtmayan, bu az malzemeli tatlıyı herkes evinde kolayca hazırlayabilir. Tatlıyı yapmadan önce ilk olarak şerbet malzemelerini tencere içine alıp, kaynamaya bırakarak başlıyoruz.
Şerbeti kaynatılır kaynattıktan sonra soğuması için kenara alıyoruz. Tatlımız piştikten sonra şerbetin buz gibi olması önemli olacak. Hamur malzemelerini kabın içine alarak çırparak hazırlıyoruz. Bütün malzemelerimizi kabın içinde çırparak, iyice hazırlıyoruz. Akışkan hale gelen hamurumuzu kek hamuru kıvamı gelene kadar iyice çırpıyoruz. Bu tatlının özelliği hamurunun çok pürüzsüz olmasın da gizli olacak. Bu sebepten dolayı hamurumuzu iyice çırpmayı unutmuyoruz. Tencerenin içine yağ aldıktan sonra yağın ısınmasını bekliyoruz. Isınan yağın içine tatlımızdan kaşık kaşık koyup kızartıyoruz.
Her iki tarafın da iyice kızarttığımız tatlılarımızı sıcak sıcak yağın içinden çıkarıp, direk soğuk şerbetin içine alıyoruz. Soğuk şerbetin içinde tatlıyı iyice buladıktan sonra, birazcık bekletip servis tabağına alabilirsiniz. Eğer çok şerbetli seviyorsanız şerbetin içinde tatları 2-3 dakika kadar bekletebilirsiniz. sonrasında ise süsleyerek ikram edebilirsiniz. Hem porsiyonluk hem de kısacık zamanda hazırlanan bu eşsiz lezzetteki şerbetli tatlıyı, deneyen bağımlısı olacak. Sizler de hemen denemelisiniz. Herkese afiyet olsun.
GÖRMELİSİNİZ: Ramazanda Çok Yapılacak Süslü Gelin Bohçası Baklava Tarifi

Çıtırtısı Akıllarda Kalan Çok Az Malzemeli Yumurta Tatlısı Tarifi 2

Çok Az Malzemeli Yumurta Tatlısı Tarifi Malzemeler

  • Yumurta 2 tane
  • 1 çimdik tuz
  • Yoğurt 1 bardak
  • 1 tane kabartma tozu
  • 1.5 bardak un

Tatlının şerbeti için:

  • Su 2 bardak
  • Toz şeker 2 bardak
  • 1 dilim limon

Çıtırtısı Akıllarda Kalan Yumurta Tatlısı Yapılışı

Kaynak Youtube: TADIMIZTUZUMUZ

YouTube video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu