Yemek Tarifleri

Çok Sorulan Lokum Kestane Pişirme Sırrı

Yeni yıla sayılı günler kala, kış aylarının severek yapılan kestaneyi kolayca çıkmasını sağlayacak ve, harika pişmesini sağlayacak bir yöntemi sizlerle paylaşıyoruz. Kestane mevsimindeyiz. Kestaneyi daha lezzetli pişirmek için ve kestanenin kabuğundan kolayca çıkmasını sağlamak için bu, lokum kestanenin sırrı maden suyunda saklı tarifindeki pişirme tekniğini sizlerde deneyin diye karşınızdayız. Kış aylarının soba başı denince ilk akla gelen tariflerinden olan, faydası saymakla bitmeyen kestaneyi birde bu şekilde mutla pişirmelisiniz.

Kestaneyi soda içinde bekletmeniz sayesinde, hem lokum kıvamında kestaneler pişecek, hem de kabuklarından kendinden ayrılacak. Bu şekilde pişen kestaneler kabuklarından bütün olarak çıkacaktır. Yaklaşan yenil yıl akşamı için, bütün aileniz bir arada iken bu tarifi yapabilir, afiyetle yiyebilirsiniz. Kolay yapılışını, bütün püf noktalarını, Lezzet Yöresi kanalından alıntı videoda izleyerek hemen sizlerde deneyebilirsiniz. Şimdiden deneyecek herkese afiyet olsun.

Lokum Kestanenin Sırrı Maden Suyunda Saklı 2

Sırrı Maden Suyunda Saklı Kestane İçin Malzemeler

  • 500 gr kestane
  • 1 şişe soda

Çok Sorulan Kestane Pişirme Tekniği Yapılışı

Kaynak: Lezzet Yöresi

2 Yorum

  1. Denedim. biraz sert kaldı ancak lezzetli olduğunu söyleyebilirim. En azından suda pişirip çamur gibi suyun içerisinden kestane toplamaktan kurtuldum. Belki birkaç dakika daha pişirilmesi ile daha iyi olabilir.

  2. Tarifiniz için teşekkür ederim. Ancak soda değil, maden suyu demeniz gerekiyor. Soda yapay, maden suyu doğal bir içecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu