Dikişsiz Erkek Çocuk Hırkası

Dikişsiz Erkek Çocuk Hırkası
A+
A-

Bu gün Derya Baykal‘ın programında yapılmış dikişsiz erkek çocuk hırkası vardı ki hem kolaylığı ile, hemde şık ve kullanışlı bir hırka olmasından dolayı oldukça güzel bir modeldi. Her yaştaki çocuk için yapılabilecek çocuk hırkası alttan tek parça halinde başlanıyor. Örgüye yeni başlayanların da kolayca yapabileceği bu tek parça dikişsiz erkek çocuk hırkası modelini hep düz örgü yani tor olarak yapıldığı için istedikleri yaştaki çocuk için yapabilirler. Anlatımlı bebek örgüleri içinde anlatımlı erkek çocuk örgülerinden bu ister kapişonlu, ister yakalı hırka modelini çok beğendim ve sizler de çok beğeneceksiniz eminim.

Dikişsiz Erkek Çocuk Hırkası Yapılışı

33 ilmek 2 ilmek ara 48 ilmek arka 2 ilmek ara ve yine 33 ilmek kenar olarak en alttan 6 no şiş ile hırkaya başlıyoruz. Yan önler için 33 sıra haroşa örüp kol oyuntusu için altı ilmek kesip, 13 haroşa ön, 13 haroşa da arka için örüp bitiriyoruz. Omuz için 12 şer ilmek kesiyoruz önden de arkadan da, diğer tarafı da yapıp kalan ilmekleri şişe alıp 23 sıra haroşa örüp bitiriyoruz.

Dikişsiz Erkek Çocuk Hırkası Kolları için 22 ilmek başlayıp iki taraftan sıra başlarında 10 ilmek arttırıp 38 sıra haroşa örüp kolu bitiriyoruz.

Dikişsiz Erkek Çocuk Hırkası Nasıl Yapılır?

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.