Dilimli Battaniye Nasıl Yapılır?

Dilimli Battaniye Nasıl Yapılır?
A+
A-

Yine çok farklı ve oldukça yaratıcı bir bebek örgüsü ile yine karşınızdayız. Dört parçadan oluşan, kenarları işlemeli, kare şeklindeki bu el işi modeli yapılışı ile yani dilimli battaniye nasıl yapılır? konumuz ile karşınızdayız.

Şiş ile yapılan bir el işi modeli bu dilimli battaniye. Yapılışı gerçekten değişik bir model. İki farklı yapılışı olan dilimli bebek battaniyesi düz örgü olarak yapılıyor. Sadece düz olarak örülen ve tor olarak bilinen bir örgü tekniği ile yapılmış bir model. Kenarlarında ve orta kısmındaki sade kenar örneği ile sade gerçekten çok şık olan bu battaniyeyi, bebek battaniyesi olarak, yatak örtüsü olarak hatta masa örtüsü olarak bile yapabilmeniz için yapılışı resimlerde adım adım gösterilmekte.

Dilimli Battaniye Nasıl Yapılır?

Dilimli battaniyenin yapılışına isterseniz orta kısmından, yada kenar kısmından başlayabilirsiniz. Bunun  kararı size kalmış yani. Orta kısın için 3 ilmek başlayıp yanlardan çoğaltarak, kenardan başlamak için, istediğiniz genişlik için atılan ilmekler desen yapıldıktan sonra, iki yandan ilmek yiyerek azaltarak bu battaniyeyi yapabilirsiniz. Hazırlanan dört parça birbirine dikilerek, dilimli bebek battaniyesi tamamlanır. Kolay gelsin.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.