Örgü Battaniye Modelleri

Şemalı Bebek Battaniyesi Modelleri

Bebek bekleyenler yada sevdiklerinin bebekleri için bir şeyler yapmak mesela battaniye yapmak isteyenler için birbirinden değişik, rengarenk bebek battaniye modellerini, şemalı anlatım ile kolayca yapabileceğiniz şekilde sizlerle paylaşmak istedim. İstediğiniz modelin şemalı resmini büyütüp takip ederek örmeniz yeterli olacaktır. Bebek örgüleri içinde ilk akla gelen bebek örgülerinden olan bebek battaniye modelleri anlatımlı resimleri ile sitemizde sizlerle paylaşıyoruz. İster erkek bebekler için ister kız bebekler için yapılabilecek anlatımlı bebek battaniye modelleri çok hoş. Ebruli ip ile yapılmış mavi elti eltiye küstü örneğinden yapılmış erkek bebek battaniyesi,yada motifli tığ işi ayıcıklı yada tavşanlı bebek battaniyesi modelleri gibi birbirinden değişik ve yeni ister erkek bebek,ister kız bebek için anlatımlı resimli bebek battaniye modellerinin hapsi de birbirinden güzel. istediğiniz boyda ve istenilen renklerde yapılabilecek bu modeller hediye edilmek için oldukça iyi bir fikir.

Anlatımlı bebek örgüleri içinde bebek battaniye modelleri çok dikkatimi çekiyor. Şiş ile yapılan modellerin yanında tığ ile yapılan battaniye modelleri gibi. Tıpkı internette dolaşırken
babyknitsbysusan.blogspot adresinde gördüğüm ve çok beğendiğim bu bebek battaniye modeli gibi. Tığ ile minik minik çiçeklerin birleşmesinden oluşan bu modelin adına ben
çiçek bahçesi demeyi uygun gördüm. İster kız bebek battaniyesi, isterseniz erkek bebek battaniyesi olarak yapabileceğiniz bu modelin uzunluğunu ve genişliğini ayarlamak sizin elinizde.
Şal olarak ta harika olacağını düşündüğüm bu tiğ işi örnek oldukça güzel.

Nurgün Tezcan’ın, Derya Baykal’ın programında yaptığı bu değişik dolama bebek battaniyesine bayıldım ben. Yapılışı is gerçekten çok kolay.

Nurgün tezcan 100 ilmek ile başlamıştı siz yapacağınız kişiye göre büyük yada küçük yapabilirsiniz. Örnek 8+1 olarak yapılıyor. Önce bir sıra örüyoruz. Örneği ters taraftan kuruyoruz. Bir kenar ilmeğini örüp bir örüp iki doluyoruz 8 tane bu işlemi yapıp 1 örüp yine bir örüp 2 dolayarak sırayı tamamlıyoruz. Sonraki sırada doladıklarımızı sökerek şişimize 8 ilmek alıp aynı saç örgüsü modelinde olduğu gibi 4 alıp çapraz geçiriyor ve ilmekleri düz örüyoruz böylece sırayı tamamlıyoruz ve örneğimiz çıkıyor ortaya. Bebek örgü battaniye modellerinin daha değişik modellerini sitemizde bulabilirsiniz.

Bir Yorum

  1. Bebek battaniye örneklerine ihtiyacım var teşekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu