Virüs Şal Modeli Nasıl Yapılır?

Virüs Şal Modeli Nasıl Yapılır?
A+
A-

Havaların soğumasıyla kışlık örgülerin yapılmaya başlandığı bugünlerde sizi sıcacık tutacak harika virüs şal modelinin ayrıntılı yapılışı ile karşınızdayız. Kolay yapılışı sayesinde, renkli iplerle yapıldığı içinde her çeşit kıyafetinizle uyumlu olan birbirinden farklı ve değişik virüs şal modelini ayrıntılı olarak yapıyoruz.

Bugün TV’de Ezgi Sertel‘in  hazırlayıp sunduğu Ezgi Sertel’le Kadınlar Bilir programında yapılan değişik ve şık bir şal örneği olan bu Virüs Şal nasıl yapılır?  Kaç numara tığ kullanılır, yapılışında kullanılan malzemeler nelerdir?  hepsini size anlatacağız. İsterseniz pullu isterseniz ebruli ip ile yapabileceğiniz, kenar kısmına kenar danteli ile ya da püsküllerle süsleyebileceğiniz, gelin şalı hatta lohusa şalı olarak bile yapılan güzel bir el işi örneği.

Virüs şal modeli nasıl yapılır?

Şalın yapılışında oldukça kalın 5 numara tığ kullanılmakta. Ama sizler isterseniz şal daha seyrek olsun daha yumuşacık olsun derseniz 6 numara tığ da kullanabilirsiniz. İp Angora yünlü olanlardan tercih edilmeli, ebruli ip, tek renk ip, yada pullu ip kullanma kararı tamamen size kalmıştır. Öncelikle 10 tane zincir çekilerek virüs Şalın yapılışına başlamakta. Bu zincirin içine 20 tane ikili trabzan doldurulur 2. sıraya geçildiğinde 3 zincir ile zincirin dibindeki boşluğuna değil de bir sonraki boşluğa bakılarak aynı şekilde o sırada sıra sonuna kadar tamamlanır. Daha sonraki sırada ise 4 zincir ile yükselip zincirin dibine değil de ondan sonraki boşluğa batılarak ikili trabzanlar yapılır. Ama bu sefer her Trabzanın aralarına birer zincir çekilir, şal yapılırken en başlardan iki yandan arttırılarak, şal yanlara doğru genişletilir. Bu sebepten virüs adını almaktadır, açıklamalı resimlerde adım adım yapılışını göreceğiniz şık bayan şal modelini yaparken takıldığınız yerlerde sorarsanız yardımcı olmaya çalışırız. Kolay gelsin.

ETİKETLER:
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.