Tatlı Tarifleri

Dizilerde Çok Yapılan Sütlü Chocolate Mause Tatlısı Tarifi

Kaşık kaşık yenen ve hem büyüklerin hemde küçüklerin gönlünü çalan bir bol sütlü tatlı tarifi. Bol sütlü olarak yapılan kaşık tatlısı Fransız mutfağından köken alan ve dünyanın dört bir yanında sevilen bir tatlıdır. Genellikle çikolata, yumurta, şeker ve krema gibi malzemelerin bir araya gelmesiyle yapılır. Çikolatalı mousse, hafif ve kabarık bir yapıya sahiptir. Yumuşak ve pürüzsüz bir dokusu vardır ve dil üzerinde kolayca erir. Çikolatanın yoğun ve zengin tadı, tatlıyı özel kılar. Çikolatanın bitter, sütlü veya beyaz olması mousse yapımında tercih edilebilen seçeneklerdir.

Tatlı genellikle cam kaselerde sunulur. Üzerine genellikle rendelenmiş çikolata veya toz kakao serpilir. Ayrıca, yanında taze meyveler, çilek sosu veya vanilyalı sos gibi ek tatlandırıcılar da sunulabilir. Çikolatalı mousse, soğuk servis edilir ve genellikle yemeklerin sonunda tatlı olarak tüketilir. Kolay hazırlanabilir olması ve şık sunumuyla özel davetlerde de sıkça tercih edilir.

Kaşık kaşık yenen, her kaşıkta tatlıya doyacağınız, ipeksi yumuşaklığı ile bu tatlıyı çok seveceksiniz. Sadece 4 tane malzeme kullanarak yapılan, sadece 4 yada 5 dakikada hazırlanan bu ünlü chocolate mause tatlısı tarifini hemen yapıp ikram edebilirsiniz. Bu tatlıyı dolapta beklettikten sonra yaz tatlısı olarak her fırsatta yapabilirsiniz. Bu verilen ölçüleri kullanarak en az 4 kişilik tatlı hazırlayabilirsiniz. Bol sütlü tatlıyı denemenizi ısrarla tavsiye ediyoruz. Bu harika tatlının adım adım yapılışı youtube kanalına ait alıntı video ile sizlerle. Herkese afiyet olsun.

Ünlü Chocolate Mause Tatlısı Tarifi 2

Chocolate Mause Tatlısı Tarifi İçin Malzemeler

  • 1 tane yumurta
  • 150 ml kadar süt
  • 200 gr kadar bitter çikolata
  • 200 ml Kadar sıvı krema

Dizilerde Çok Yapılan Sütlü Tatlı Tarifi Yapılışı

Kaynak Youtube: Nefis Sanal Lezzetler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu