Hamilelik

Doğum sonrası fazla Kilo Sorunu

Hamileliğin özellikle 3. ayından itibaren kadınlar hızla kilo almaya başlar. Gebelik döneminde çok da önemsenmeyen bu kilolar, doğum yaptıktan sonra, birçok kadını rahatsız etmeye başlar. Gebelik sonrası alınmış olan kiloların verilmesi, hamilelik öncesi kiloya kavuşmak hayli zor olsa da imkânsız değildir. Bir kadın hamilelik döneminde ortalama 7 ila 25 kilo arasında kilo alır. Doğum gerçekleştiği anda bu fazla kiloların bir kısmını verse de büyük ölçüde kilo sorunu hala devam ediyor olacaktır. 

Doğum sonrası kalan fazla kilolarınızdan kurtulmak için oldukça etkili olduğu iddia edilen bir zayıflama çayından bahsetmek istiyorum. Ancak kan sulandırıcı ilaç kullanıyorsanız, bu çayı tüketmemeniz daha doğru olur. Zira içeriğinde zerdeçal var.
Doğum sonrası zayıflama için 3 parça zencefili ve bir limonun doğranmış kabuğunu 2 kilogram suyun içine atın ve suyu kaynatın. Su kaynamaya başlayınca ocaktan alın ve içine 1 tane rulo tarçın ile 1 çorba kaşığı bal atıp demlemeye bırakın. Zayıflama çayı demledikten sonra süzün ve gün içinde birer bardak için. Her bir bardaktan sonra en az 2 iki saat bekleyin.

Bu zayıflama çayı, yağ yakımınızı hızlandıracak, sindiriminizi kolaylaştıracak, gaz ve hazımsızlık şişkinliklerinizi yok ederek doğum sonrası kalan kilolarınızdan kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Doğum sonrası kiloların en çok biriktiği yer bel ve göbek çevresidir. Bu bölgedeki yağları eritmek için, bir sopayı yada evdeki pas pas yani vileda sopasını omuzlarınızın üzerine alın ve kollarınızı sopaya geçirin. Aynı bahçelerdeki korkuluklar gibi şekil alın. Ardından bacaklarınızı omuz genişliğinde açın ve kollarınızda sopada asılı şekilde yavaş yavaş 150 defa sağa,150 defa sola dönerek egzersiz yapın. Gün içinde 150 defa bu hareketi tekrarlamanız göbek ve bel kısmındaki yağların erimesine fayda sağlayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu