Hamilelik

Gebelikte Kilo Kontrolü

GEBELİKTE KİLO KONTROLÜ:

Hamilelikte kilo almak kaçınılmazdır. Eğer ki bir bebek sahibi olmayı planlıyorsanız kendinizdeki değişimlere de hazır olmanız gerekiyor. Hamileyken kilo almamak için az yemek yemek yanlıştır önemli olan sağlıklı ve dengeli beslenmektir. Bebeğinizi kucağınıza aldıktan sonra ona harcadığınız enerji ve emzirmeniz sayesinde hiçbir rejime gerek kalmadan zayıflayacaksınız ve eski görünümünüze kavuşacaksınız.

Normal bir şekilde hamileliğin her ayında bir kilo alınması gerekir ve 9 ayı tamamladığınızda 9 ile 12 kilo almanız yada ikiz bebek sahibi olacaksanız 20 kiloya kadar almanız çok normaldir. Bu kilonun yaklaşık olarak 2 ile 4 kilosu zaten bebeğin kilosudur. Kalanı ise bebeğin suyu ve bebeğin kordonunun ağırlığından ibarettir. Gebelikte kilo kontrolü çok önemlidir. Mutlaka her gün süt yoğurt tüketilmelidir. Bol bol meyve yerseniz hem vitamin depolamış olursunuz hemde çok fazla kilo aldım derdi olmadan istediğiniz kadar tüketebilirsiniz. Ayrıca et ve balık ürünleri de sıkça yenmeli ve bebeğin iyi beslendiğinden emin olunmalıdır. Çok fazla yemek yemeniz bebeğinizin daha iyi gelişeceğinin bir işareti değildir. Hiç bir vitamin taşımayan yada sadece hamur işlerinden ibaret olan olan besinler sadece size kilo aldırır ve bebeğinize hiçbir şey katmaz.

İlgili Makaleler

Ayrıca düzenli olarak spor ve yürüyüşler yapmalısınız. Kısa süreli olarak yaptığınız yürüyüşler ile hem kan dolaşımınız hızlanır hem de yedikleriniz sizde kilo olarak birikmez. Yine de kontrolsüz kilo alıyorum diyorsanız bir diyetisyene başvurursanız size uygun bir şekilde bir liste hazırlayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu