Kadınca

Düğün Pasta Süsleri

Düğünler çoğu insanın hayatında önemli bir olaydır. Ve düğün pastası ise kutlamanın bir parçasıdır. Düğün eğlenceli olabilir ama düğün törenini planlarken son derece stresli oluruz. Düğünlerin en tatlı zamanı pastaların yenildiği zamandır. Gelin ve damat salona girdikten sonra pastaları kesilir. Düğün pastaların süsleri büyük bir anlama taşır. Bu süsleri gelinin istediğine göre koordine edilir. İstediğiniz süsü yaptırabilirsiniz. Kişiliğinizi yansıtacak değişik süsler ortaya atın. İllaki gelin ve damat süsü olmak zorunda değil değişik biçimlerde süsler koydurabilirsiniz.

Hazırlanan pastayı süslemek için pasta süsleri kullanılır. Hemen hemen her düğün her pastanın en üstünde ufak süslenmiş oyuncak gibi bebekler görürüz. Eğer nasıl bir pasta ve süsleme yapacağınız bilmiyorsanız sizlere ufak birkaç ipucu vereceğim. Mesela kalp şeklinde yapılmış bir patanın üstüne güzel bir çift koydurabilirsiniz. Pasta süslemelerinde sakın çok fazla abartıya kaçmayın bu kötü bir görüntü verecektir pastaya. Ya da üç katlı beyazlar ile süslenmiş bir pasta süsleri yaptırabilirsiniz. Bu genellikle sevgi sembolü anlamına gelir.

Klasik düğün pastası dekorasyonu 3 katlı bir uzunlukta bulunuyor. Kek bej fon ile kaplıdır ve çekici güzel taze kaydırma eserleri ile dekore edilmiştir. Kekin üst kreması çiçek kümeleri ve küçük şapkalar gibi diğer bazı pasta süslemeleri ile tasarlanmıştır. Çiçekli dört katlı düğün pastası ilk üç katı çikolata ile yapılır. İkinci kat kreme ve çikolata konur. En üst ise meyvelerle dolu bir kat yapılır. Ve üzerine çiçek dekorasyonu ile yapılmış gül şekerler konur. Sizler için derin bir araştırma yaparak pasta süsleri ile ilgili her şeyi araştırıp sizlere sunuyoruz. Aşağıdaki resimleri inceleyerek pastanız için süslere karar verin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu