Gelin Buketiniz Nasıl Olmalı

Gelin Buketiniz Nasıl Olmalı
A+
A-

Gelinlik aksesuarları arasında en önemlilerinden biri de şüphesiz ki gelin buketidir.Günümüzde gelinler genelde iki adet gelin buketine sahip olmayı tercih ediyorlar, malum bir tanesini düğünde arkanıza geçip toplanan bekâr kız arkadaşlarınıza ve akrabalarına yakalamaları için fırlatacaksınız!

Tek bir buket olduğunda şayet, gelinliğinizi ve aksesuarlarınızı anı olarak saklamayı istiyorsanız elinizde gelin buketiniz kalmamış olacak… İşte bu nedenle birini elinizde taşımak ve bekâr arkadaşlarınıza fırlatmak için birini de kendiniz için saklamak amacıyla iki gelin buketi tercih edebilirsiniz.

Gelin Buketiniz Nasıl Olmalı 2

Önerimiz, anı olarak saklayacağınız buketin yapay çiçeklerden yapılması diğerinin ise doğal çiçeklerden oluşması. Böylece her iki ekolün de tadına varmış olacaksınız!

Doğal çiçeklerle yapılan gelin buketlerinin ömrü diğerlerine oranla daha kısa olsa da mis kokulu gerçek çiçeklerin doğallığını ve tazeliğini taşıdıkları için gelinler taze buketlere bayılırlar.
Günümüzde çiçekçilerde birçok aksesuar ve süs detayı eklenerek harika güzellikte doğal gelin buketleri yapılabilmektedir.

Genellikle buketi doğal çiçeklerden oluşan gelinler, saçlarında da buketlerinde yer alan gerçek çiçeklerden birkaç adet aksesuar olarak kullanmayı tercih ediyorlar.

Madalyonun öbür yüzüne yani yapay gelin buketlerine bakacak olursak; yapay çiçekçilik endüstrisinin yıllar içerisinde son hızla gelişerek adeta mükemmelleştiğini söyleyebilmek mümkündür.

Günümüzde neredeyse doğal mı yapay mı ayırt edemeyeceğimiz oranda gerçeksi yapay çiçekler imal ediliyor. Hal böyle olunca dalından koparılmış gibi duran ancak yıllar boyunca bizimle kalabilecek bir buketi tercih etmek de gayet akıl karı gibi görünüyor.

Aslında gelin buketinin nasıl olması gerektiği biraz da sizin nasıl stile sahip bir gelin olduğunuzla ve düğününüzün temasıyla da oldukça yakından alakalıdır. Bahar mevsiminde yapılan bir kır düğününde elbette doğal çiçek buketi kullanmak en iyi seçenektir.

Avan gart ve lüks bir düğünde her iki seçenek de değerlendirilebilir ama gelin çok süslü ve prestijli bir stile sahipse tema genel olarak lüks ise taşlarla, simlerle ve değişik kumaşlarla çevrili kaliteli yapay bir buket daha göze hoş görünebilir.

Nasıl bir gelin buketim olmalı karar veremiyorsanız; iyisi mi siz ilk baştaki önerimizi dinleyin ve her iki seçenekten de birer gelin buketi yaptırın, birini düğünün sonunda sevdiklerinize atarken diğerini makyaj masanızda anı olarak sonsuza kadar saklayabilirsiniz.

Son olarak belirtelim, bu yıl mavi, mor, kırmızı, pembe, turuncu gibi capcanlı renklerde radikal gelin buketleri çok moda!

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.