Gelinlik Modelleri

Duvak Takmak Yada Takmamak

Klasik gelin görünümünü tamamlayan uzun duvaklar her gelin adayının tercihi olmayabiliyor. Günümüz gelinlerinin bir bölümü klasik duvaklar yerine tüllü saç aksesuarlarına veya tüllü nostaljik şapkalara yönelebiliyorlar.

Ancak modern gelinlerin dağınık topuzlu saçlarına iliştirdikleri taze çiçekler ile harmanlanmış tülden tokalar da en az duvak kadar hoş bir görünüm yaratıyor. Bohem stile sahip bazı gelinler duvak modasını es geçerek doğal bir biçimde dalgalandırılmış saçlarına taze çiçeklerden örülmüş çiçek taçları takmayı tercih edebiliyorlar.

Kimi nostalji sever gelin adayları ise kuş gözü tül dedikleri bir parça tül ile kaplı kep şeklindeki yan duran şapkaları takmayı duvaktan daha özgün bir aksesuar seçeneği olarak görüyor. Peki duvağın modası mı geçti derseniz, elbette kocaman bir hayır!

Klasik gelin imajının büyük bir yüzdesinin sahibi olan duvağın modası asla geçmiyor. Ancak sezonlar arasında modacılar duvağın boyuyla oynayabiliyor bir sezon kısa duvaklar moda derken öbür sezon yerlere uzanan görkemli uzun duvaklar moda diyebiliyorlar.

İşin aslı duvak kullanmak veya kullanmamak veya duvağın hangi boy ve stilde olacağı tamamen gelinin kendi stiliyle ve seçtiği gelinliğin stiliyle alakalı bir durum.

Ben hem saç aksesuarlarını hem de görkemli duvakları seviyorum derseniz, sırtınızın ortasına değin uzanan kısa boy bir duvak tercih edebilir ve düğün gecesinin ortasına gelindiğinde duvağınızı çıkarttırarak saç aksesuarlarınızla da kalabilirsiniz.

Kokoş gelin adayları için bir diğer seçenek ise hem duvak hem de saç aksesuarlarını bir arada kullanmak! Genellikle bu durumda duvağın stili ile uyumlu mini kristal bir taç başın ön bölümüne yerleştiriliyor. İstenirse saç modeline bağlı olarak örneğin toplu bir saçın arasına çiçeklerden ve tüylerden oluşan süs tokaları da eklenebiliyor.

Gelin olarak ister duvak kullanmayı ister kullanmamayı seçin ancak şu son önerimize mutlaka kulak verin! Şayet duvak kullanmayı tercih ediyorsanız, duvağınızın bütün gece düşmeden durması için kuaförünüzün bu duvağı saçına dikelim önerisini hemen geri çevirin! Yoksa düğünün ardından duvağı çıkartmaya çalışırken acı dolu saatler sizi beleyecek emin olun!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu