Moda

Söz Yüzükleri

Evliliğe atılacak ilk adımların arasında, ailelerin buluşup tanıştıkları gün her iki çiftinde evliliğe gidecek olan bu süreci başlattıklarına dair takılan takı gelmektedir. Daha sonrasında ise aile arasında yapılan ya da herkesin davet edildiği nişan kutlaması gelir.

Bir bakıma daha sade bir şekildedir. Sözlenecek olan çiftin her ikisi de, mutlaka söz yüzük modellerini deneyerek almalıdır. Herkesin el parmak ölçüsü farklı olduğu için tahmini alınacak yüzük bol ya da dar gelebilir. Genelde, takılan söz yüzükleri nişan yüzükleri takılıncaya kadar parmaktaki yerini korur. Sonrasında istenirse takılmaya devam edilebilir ya da o günün anısına saklanabilir.

Genellikle ince ve hafif olan söz yüzüklerinde modaya uygun gelişim devam etmektedir. 2016 ve 2017 söz yüzükleri modasında, sarının yerini beyaz yüzükler alıyor. Kadın yüzüğünü erkek yüzüğünden ayırmak adına ve kadınların tarzına yakışması için taşlı modeller kadınlar için tercih edilebilir. Son birkaç yıldır trend haline gelen tek taş modelleri, söz yüzük modelleri arasında en çok tercih edilenler olarak günümüzde söz yüzüğü yerine de takılabiliyor.

Ayrıca erkek, söz yüzüğü takmayı tercih etmiyor ise kadına pırlanta olan bir tek taş takılarak sözü temsil eden simge yerine getirilebilir. Ama illa söz yüzüğü olmadan olmaz diyorsanız renk seçenekleri arasından da karar verebilirsiniz. İster sadece sarı, isterseniz sadece beyaz, isterseniz sarı beyaz hatta son zamanlarda moda olan pembe renk yüzük bile tercih edebilirsiniz. Söz yüzüklerinin fiyatları nişan yüzüklerine oranla daha uygundur. Ortalama 400 lira alt limit olan yüzükler zevke ve malzemesine göre fiyatı giderek artmaktadır. Ayrıca artık birçok kuyumcu bu tür alımlarda taksit kampanyalarını başlatarak yeni evlenecek çiftlere yardımcı oluyor. Bu nedenle bu imkan dahilinde istediğiniz söz yüzüğünü alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu