Eğmeç Filkete Oyası Modelleri Ve Yapılışı

Eğmeç Filkete Oyası Modelleri Ve Yapılışı
A+
A-

Eğmeç oyası olarak bilinen , filkete ile yapılan el işlerinden yazma kenarına oya olarak yapılan pek çok modeli videolu anlatım ile karşınızdayız. Bir çok alanda kullanılan filkete işinden yapılan eğmeç filkete oyası modelleri ve yapılışının en yeni ve değişik modelleri alıntı olarak videolu olarak sizlerle. Temelde filkete ile örülen ve değişik süslemeler ile pullu eğmeç oyası, boncuklu filkete oyası yada çiçek eğmeç filkete oyası gibi değişik oya modellerinin videolu yapılışı karşınızda.

Çiçek Eğmeç Filkete Oyası Yapılışı:

Eğmeç ile tek parça olarak örülen sonrasında değişik renkteki ip ile şekillendirilerek, sonrasında bu parçaların birleştirilmesi ile yapılan değişik ve şık bir filkete oyası. Yapılışını ayrıntılı görmek için videoyu izleyebilirsiniz.
Eğmeç Filkete Oyası Modelleri Ve Yapılışı 1

Şerit Eğmeç Filkete Oyası Yapılışı:

Eğmeç yada filkete olarak bilinen aparat üzerine tek renk ile hazırlanan alt filkete örgünün üst kısmına istediğiniz renkteki oya ipi ile belirli sayılarda şeritler hazırlanır. Videoyu izleyerek oyanın ayrıntılı yapılışını görebilirsiniz.

Eğmeç Filkete Oyası Modelleri Ve Yapılışı 2

Basit Eğmeç Filkete Oyası Yapılışı:

Oldukça kolay bir aya modeli. Günlük kullanım için daha çok tercih edilen bu filkere oyanın adım adım yapılışını videoyu izleyerek görebilirsiniz. Kolay gelsin.
Eğmeç Filkete Oyası Modelleri Ve Yapılışı 3

Pullu Eğmeç Filkete Oyası Yapılışı:

Çeyizlik ve en kolay oya madellerinden biri by pullu filkete oya modeli. Klasik fiklete örgüsünü yaparken belirli aralıklarla bir taraf üzerine eklenen fullarla yada boncuklarla süslenen bu kolay eğmek oyasının adım yapılışını videoda görebilirsiniz.
Eğmeç Filkete Oyası Modelleri Ve Yapılışı 4

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.