Eski Tül Çoraptan Trend Tığ Örgü Modeli

Eski Tül Çoraptan Trend Tığ Örgü Modeli
A+
A-

Eski yırtılmış tül çorapların üst kısmındaki lastik bölümünü kullanarak yapılan örgü modelinin kolay yapılışı ve son derece kullanışlı olması dikkat çekecek türden. Böylesine kolay ve gösterişli tığ örgü modelini herkes kolayca yapabilsin diye sizlerle paylaşmak istedik. Bugün sizlerle paylaşacağımız örgü tekniği bilinen tekniklerden oldukça farklı. İç kısmında kullanılan lastik yırtık tül çorabın ağız kısmındaki lastikten oluşuyor. O bölümdeki lastiği alarak harika saç örgü modeli, saç bandı modeli ya da örgüleri süslemek için kullanabileceğiniz bir örgü modeli hazırlayabilirsiniz.
Kısacık zamanda hazırlanan ve son derece az malzeme kullanılarak yapılan bu güzel örgü tekniğini yapması oldukça kolay. Yapacağınız örgüyü süslemek için ara kısımlarına inci ya da burada görüldüğü gibi tomurcuk örgü tekniği de kullanabilirsiniz. Kısacık zamanda hazırlanan örneği istediğiniz boylarda ve istediğiniz genişlikte hazırlayabilirsiniz. İddialı renklerdeki iplerle yapılan örgü modelini saç bandı olarak yapıp kullanabilirsiniz. İsterseniz daha küçük boylarda ya da daha geniş boydan yaparak yapacağınız birçok örgüde özellikle bebek örgülerinde süs olarak da tercih bilirsiniz.
Son derece kolay yapılan, yapması dakikalar alan, elinizde kalan parça ipleri bu şekilde örerek değerlendirebileceğiniz bu tığ işi örgü modelini öreceklere şimdiden kolay gelsin.

Eski Tül Çoraptan Trend Tığ Örgü Modeli 2

Eski Tül Çoraptan Tığ işi Örgü Modeli için Malzemeler

  • Eski tül çorap
  • Renkli ipler
  • Orlon iğnesi
  • Makas

Eski Tül Çoraptan Tığ işi Örgü Modeli Yapılışı

Kaynak: Knitting Home

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.