Güzellik

Evde Yapılacak Şampuan Tarifleri

Evde Doğal Şampuan Tarifleri:

Artık kimyasalı hayatımızın her alanından çıkarmaktayız. Tıpkı eskiden ninelerimizin yaptığı gibi her ürünü kendimiz evde hazırlamaya başladık. Hazır alınan kimyasal dolu şampuan yerine bu doğal şampuan tariflerinden birini hazırlarsanız saçlarınızın daha sağlıklı olacağını göreceksiniz.

Portakal  Sabun Şampuanı:

500 lt su içine sabun infüzyonu, 2 kaşık portakal suyu ve 2  yumurta sarısını çırpın ve malzemeleri ekleyin. Karışımı buzdolabında saklayın. Saça ipeksi bir görünüm verecektir.
Lavanta Şampuanı Tarifi:

Bu sarışınlar için idealdir. 2 limonun suyu, 2 kaşık lavanta suyu ve 2 yumurtayı karıştırın masaj ile saçınıza uygulayın. Durulayın ve tekrarlayın ve 15 dak bekletin. Saçlarınızı durulayın , saç kremi kullanın.

Gül suyu Şampuanı Tarifi:

Koyu renk saçlar içindir. 2 kaşık sirke, 2 kaşık gül suyu ve 2 yumurta ile tüm malzemeyi karıştırın. Masajla saç derinize uygulayın. Durulayın tekrarlayın. 15 dak bekletin sonra saçlarınızı iyice durulayın  saç kremi kullanın.
Isırgan Otu – Biberiye Şampuanı Tarifi:

Dökülen ve kırılan saçlara uygundur. Çelik kap içine 2 tutam saponaria ve 1,5 su ekleyip kaynatın ve ocakta 10 dakika dinlendirin.Ağzı kapalı soğumasını bekleyin. süzülen su şileye alınır, yarım kaşık taze biberiye ve 1 bağ ısırgan otuyla 1 fincan su demlendirilir. 30 dak içinde sertleşir. Sonra şişedeki su ile iyice karıştırılır, şampuan hazır.
Bitkisel şampuan Tarifi:

Kuru ve sorunlu saçlar içindir. 15 gr rezene kökü ve 15 gr  yonca 1 fincan suda 10 dak. kaynatın. Sonra süzülür. Rendelenmiş yarım doğal sabun ekleyin.Kapalı kaba alın ve soğuyunca şampuan hazır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu