Örgü Modelleri

Firkete Üzerinde Yapılan Her Yerde Kullanacağınız Örgü Modeli

Yapılışında firkete kullanılan değişik ve kullanışlı çiçek motifinin ayrıntılı ve kolay yapılışını görünce sizlerle de paylaşmak istedim. Aklınıza gelen her çeşit örgü de ve her yerde kullanabileceğiniz bu deseni sizlerde hemen evinize yapabilirsiniz. İstediğiniz renklerdeki ipi kullanarak firkete üzerinde boncuklarla süslenmiş bu çiçekleri hemen hazırlayabilirsiniz. Bu şekilde hazırlayacağınız çiçekleri isterseniz saç tokasının da kullanabilirsiniz. Yapacağınız yelek modellerinde, hırka modellerinde süsleme olarak da bu güzel örgü desenini kullanabilirsiniz.
Özellikle bayanlar için yapılan yelek ya da hırkaların üzerine değişik renklerde örerek bu güzel çiçek motifini yapabilirsiniz. Firketeyle yapılan çiçeğimizi aynı zamanda patikleri süslemek için ya da bebekler için yapılan saç tokalarından, bebek battaniyelerine kadar birçok örgü modelini süslemek için de bu kullanışlı örgü tekniğini kullanabilirsiniz. Yapılışını da sadece filkete kullanıldığı için benim dikkatimi çeken örgü modellerinden bir tanesi o oldu bile. Sizler de yapacağınız çiçeğin boyuna göre firkete boyunu ayarlayabilirsiniz. Aynı zamanda eğer büyükler için yapacağınız örgülerde kullanıyorsanız yapılışında orlon ip tercih edebilirsiniz. Eğer çocuklar için yada patik süslemede kullanıyorsanız lif ipinin tek katını kullanarak da bu değişik ve güzel örgü tekniği ile uygulayabilirsiniz.
Değişik renklerde yapacağınız çiçek motiflerini saç tokalarından hırka süslemeleri ne kadar her yerde kullanabilirsiniz. Herkesin bilmesi gereken kolay firketeli çiçek desenini yapacakları kolay gelsin.

İlgili Makaleler

Filkete Üzerinde Yapılan Her Yerde Kullanacağınız Örgü Modeli 2

Firkete Üzerinde Yapılan Örgü Modeli için Malzemeler

  • Büyük boy firkete
  • İstenilen orlon ip
  • Orta yada büyük boylarda boncuk
  • Orlon iğnesi

Firkete Üzerinde Yapılan Çiçek Modeli Yapılışı

Kaynak  Youtube : Fashion Designer

YouTube video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu