Hamur İşi Tarifleri

Nasıl Yapıldığı İnanılmaz Müthiş Kete Tarifi

Nasıl yapıldığına inanamayacağınız, inanılmaz kolaylıkta ki hamur işi tariflerinden bir tanesinin en yenisi ile karşınızdayız. İçli kete tarifini bu yapılış tekniğini kullanarak sizlerde hemen evinizde hazırlayabilirsiniz. Yapılışında çok malzeme gerektirmeyen özel olarak hazırlanan unlu iç malzemesi ile dikkatleri çeken bu muhteşem tarif benim favori tariflerim arasına girdi bile.
Tarifimizi yapması oldukça kolay. Her şeyini evimizde hazırladığımız ketemizi ilk olarak hamurunu yoğurarak hazırlıyoruz. Dinlenmeye bıraktığımız hamurumuzu iyice kıvam almasını sağlıyoruz. Hamurumuzu iyice yoğurduktan sonra bir tavanın içine yağımızı alıp eritiyoruz. Eriyen yağın içine unumuzu ve ceviz parçalarımızı ekledikten sonra hepsini iyice hazırlıyoruz. En son toz şekerimizi de eklediğimiz iç malzememizi iyice kavurduktan sonra bir kenara alıyoruz. Hamurumuzu yoğurup tezgah üzerine alıyoruz. Küçük parçalar halinde böldüğümüz hamurlarımızı bir yumak getiriyoruz. Yumaklarımızı açmaya başlıyoruz. Açılan yumaklarımızın iç kısmına yağımızdan döktükten sonra yufkanın her tarafına bu yağı sürüyoruz. Sonrasında ise dilimler halinde kestiğimiz yufkamıza dilimlerini oklava üzerine sarmaya başlıyoruz. Sonrasında ise oklavadan çıkardığımız hamurumuzun bir ucunu kapattıktan sonra orta kısmına iç malzememizden bolca dolduruyoruz. Sonrasında ise iki kenarını kapatıp yumak haline getiriyoruz. Bu yumak hamurlarımızı tezgah üzerine hazırlıyoruz. Hamurlarımızın hepsini bu şekilde hazırlıyoruz. Aynı yapılış tekniğini kullanıyoruz. Sonrasında ise hazırlanan hamurlarımızı oklava ile biraz açtıktan sonra son şeklini veriyoruz. Hazırlanan ketelerimizin hepsini yağlı kağıt serili fırın tepsisine diziyoruz. Üst kısmına isterseniz yumurta sarısı ya da yağı sürdükten sonra fırına verebilirsiniz.
Hem doyurucu hem de kısa zamanda hazırlanan, nar gibi kızarmış görüntüsü ile beğenileri toplayan ve bütün evi saracak kokusu ile ağızları sulandıran hamur işi tarifini ben çok beğendim. Bu doyurucu tarifi deneyeceklere afiyet olsun.

Nasıl Yapıldığı İnanılmaz Müthiş Kete Tarifi 2

İnanılmaz Müthiş Kete Tarifi Malzemeler

  • 100 gr tereyağı
  • yarım çay bardağı sıvıyağ
  • 3 bardak kadar un topaklanma olana kadar

sürmek için

  • 150 gr tereyağı
  • 1 çay bardağı sıvıyağ

üzeri için

  • 2 adet yumurta sarısı
  • 1 yemek kaşığı yoğurt

İnanılmaz Müthiş Kete Tarifi Yapılışı

Kaynak Youtube : Bahar Mutfaktaysa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu