Hamur İşi Tarifleri

Fırına Su Dökerek Kurumayan Pişen Ekmek Tarifi

Evde kendi ekmeğinizi kendiniz yapabilirsiniz. Tek porsüyonluk olarak yada büyük boyda yaparak bu ekmekleri hazırlayabilirsiniz. Fırına su eklenerek pişen ekmek bu sayede yumuşacık kalıyor. Kesinlikle kurumayan ve çok güzel kabaran ekmek tarifinin, bütün püf noktalarını sizlerde izleyerek öğrenebilirsiniz.
hemen bu sabah kahvaltısı için bu fırına su dökerek pişen ekmek tarifini sizlerde deneyebilirsiniz.  Bütün ailenin bir arada olduğu kahvaltı sofrası için bu tazecik ekmeği evinizde yapabilirsiniz. İçine un, su ve mayadan başka bir şey eklenmeyen, uzun süre taze kalan ve balon gibi kabaran bu ekmeği istediğiniz boylarda ve istediğiniz şekilde yapabilirsiniz.
İsterseniz hamurunu akşamdan hazırlayıp sabah yapabilir, isterseniz sabah kalkıp kahvaltı sofrasına yetiştirebilirsiniz. Hayalimdeki Yemekler kanalının hazırladığı videoda ayrıntılı yapılışı sizlerle. Ekmek hazırlandıktan ve kesildikten sonra üzerine yoğurt sürebilirsiniz. Ayrıca yanına bir kap içine su koymak yerine, fırını taban kısmına su dökerek ekmeği bu buharda pişirin ve farkı görün. Herkese afiyet olsun.
Görmelisiniz: Kolaylığın Zirvesinde Çıtır Börek Tarifi

Fırına Su Dökerek Pişen Ekmek Tarifi 2

Su İle Pişen Ekmek Tarifi Malzemeler

  • 1 bardak su
  • 1 paket kuru maya
  • 4 dolu bardak un
  • 1 kaşık tuz
  • 1 kap yoğurt

Fırınada Pişen Ekmek Tarifi Yapılışı

Kaynak Youtube: Hayalimdeki Yemekler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu