Gelinlik Modelleri

Gelinliğin içinde özgürce hareket etmenin yolları

Kuyruklu gelinlikler, tarlatanlar, uzun duvaklar ve korseler… Bir gelinliği olduğundan daha güzel gösteren bu detaylar aynı zamanda gelinlerin hareket özgürlüğünü de kısıtlayabiliyor. Heyecanınızın dorukta olduğu düğün gününüzde sürpriz kazalarla karışlaşmamızın için işinize yarayacak püf noktaları topladık.

Gelinliğin içinde özgürce hareket etmenin yolları Korseler:

İlgili Makaleler

Fiziğimizi olduğundan daha güzel gösteren ve belimizin inceliğini ortaya çıkaran korseler gelinliklerin en önemli detayıdır. Vintage veya Helenistik gelinlik modellerinin salaş ve sade havalarının aksine korseli gelinlik modellerinin şık ve gösterişli havası vardır. Eğer düğününüzde korseli bir gelinlik tercih etmeyi düşünüyor ama rahatlığı konusunda endişeleniyorsanız, arkadan iple bağlanan modeller kurtarıcınız olacaktır. Sırtı ipli bir gelinlik, vücudunuza biçim verirken aynı zamanda içinde sıkılmadan rahat etmenizi de sağlayacaktır.

Gelinliğin içinde özgürce hareket etmenin yolları Uzun Duvaklar:

Duvak, bir gelinin güzelliğini daha çok açığa çıkaran bir aksesuardır. Duvaksız bir gelin düşünmek çok zor. Gelinlikle kullanılan şapkaların üstünde bile küçücük de olsa tül duvaklara rastlarız. Eğer bu sizi tatmin etmiyor, upuzun bir duvak takmak istiyorsanız önerimiz çok işinize yarayacak. Uzun duvağınızın yanında aynı kumaştan yedek bir kısa duvak da sipariş edebilirsiniz. Böylelikle, duvağınızın dans ederken ayaklarınıza dolaşmanızı engellemiş olursunuz.

Gelinliğin içinde özgürce hareket etmenin yolları Uzun Kuyruklu Gelinlikler:

Bir gelin adayı, gelinliğine hangi kısa yolların eklenebileceğini bilmeli. Bu kısa yollar düğününüzde hayat kurtarabilir. Büyüleyici uzun kuyruklu gelinlik modelleri ile düğün gününü geçirmek, dans etmek ya da konukların arasında dolaşmak biraz zahmetli olabilir. Yapmanız gereken, tasarımcınızdan kuyruğunuza, gelinliğin içine saklanabilecek şekilde bir kopça dikmesini istemek. İlerleyen saatlerde bu kısa yolu kullanarak kuyruğunuzu kolaylıkla kısaltabilirsiniz.

Gelinliğin içinde özgürce hareket etmenin yolları Rahat Ayakkabılar:

Bir çift stellonun büyülü havasına hangi gelin karşı koyabilir ki… Şıklığınıza önem veriyor aynı zamanda ince topukların tehlikesinden de korkuyorsanız, üzülmeyin.

Yeni sezonda birçok ayakkabı markasının ince topuk gelin ayakkabılarının yanı sıra platform model gelin ayakkabılarına rastlayacaksınız. Oldukça şık görünen bu platformlar istediğiniz gösterişli havayı yaratmanızı sağlayacaktır.

Gelinliğin içinde özgürce hareket etmenin yolları Geniş Tarlatanlar:

Gelinliğinizle rahat etmek istiyorsanız, düğünden birkaç gün önce tarlatanınızla alıştırmalar yapmaktır. Tarlatanlar gelinlere boşlukta yürüyormuş hissini yaşattığından istenmeyen kazalara yol açabiliyor. Merdiven çıkarken ise tarlatanın demirinden tutmanız üzücü kazaları önlemenize yarayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu