Gülünce Çok Güzel oluyorsunuz

Gülünce Çok Güzel oluyorsunuz
A+
A-

Eğer inanmıyorsanız, aynaya bakarak tebessüm edin. Yalan mı? Dudaklarınızın tatlı kıvrılışı, gözlerinizdeki pırıltılarla çok daha güzel oldunuz. İçinizde de bir hafiflik, geçici de olsa bir saadet hissettiniz. Mademki gülmek sizi bu kadar güzelleştiriyor, öyleyse neden bol bol gülmeyesiniz ki? Belki dişleriniz güzel ve parlak olmadığı, belki de nefesinizin güzel koktuğundan emin olmadığınız için gülmekten kaçınıyorsunuzdur. O zaman haklısınız. Hafifçe sarımtırak olan dişler, kar beyazı dişlerden ekseriyetle daha sağlamdır. Rengi soluk ve yosunlu dişler ise, sizin ihmalinizin neticesidir.

Dişler, daima bakıma muhtaçtırlar ve bakılmadığı zaman büyük acılar çektirir. Yemek kalıntıları dişlerin arasına girer ve ince bir tabaka halinde dişlerin üzerini kaplar. Dişler sık sık temizlenirse, bu tabaka yerleşemez ve dişlerin çürümesi önlenmiş olur. Dişlerinizi fırçalarken, fırçayı daima diş etlerine de temas edecek şekilde daireler çizerek fırçalayın.

 

Dişlerinizin durumuna göre piyasadaki uygun olan diş fırçalarını tercih ediniz. Orta sertlikte fırçalar idealdir. Çok sert olanlar, diş etlerinizi zedeler, çok yumuşak olanlar ise, bir işe yaramazlar.
Her yemekten sonra dişlerinizi mutlaka fırçalamayı ihmal etmeyin. Eğer bu mümkün değilse, yemekten sonra bir elma yiyin ve gece yatmadan önce, muhakkak dişlerinizi fırçalayın. Dişlerinizi fırçalayamadığınız zaman ağzınızı bol su ile çalkalayın.

Ağız kokusu ise çok kötü bir durumdur. En güzel kadının bile bir anda güzelliğini ortadan kaldırır. Ağız kokusunun sebepleri arasında en başı çürük dişler çeker. Dişlerinize çok, iyi bakmakla beraber, 6 ayda bir muhakkak bir diş doktorunuza göstermeyi ihmal etmeyin.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.