Hepsi Aynı Anda Pişen Tavada Evde Yufka Ekmek Tarifi

Hepsi Aynı Anda Pişen Tavada Evde Yufka Ekmek Tarifi
A+
A-

Tavası olanın yapabileceği yufka ekmekler harika oluyor. Bu tarifi gördükten sonra, artık hazır yufka almayacaksınız. Evinizin hijyeninde, çok para harcamadan kendi yufkanızı kendiniz yapabilirsiniz. Hamuru açtıktan sonra yufka içine alarak, bütün yufkaları aynı anda pişiriyoruz. Bu pişirme tekniği çok işinize yarayacak. İlk kez yufka açacaklar bile kolayca yapabilir. Hamur açmada un ve nişasta karışımı kullanıldığı için, hamur kolayca ve incecik kolayca açılıyor. Hazırlanıp buzdolabına kaldırıldığından, canınız her istediği zaman çıkarıp, yufkalarınızı kullanarak harika börek tarifleri yada kahvaltılık, sahurluk tarifler yapabilirsiniz. Tava içinde yufkayı her çevirdiğinizde üzerine açılan yufkayı ekleyerek bu yufkaların hepsini aynı anda ve tam kıvamında pişiriyoruz. Pişince üzerine su serperek daha yumuşak olmasını sağlayabilirsiniz. Herkes kolayca zorlanmadan evde yufkaları yapsın diye, adım adım yapılışını TUBA ÖZMEN KOCAMAN youtube kanalının hazırladığı alıntı video ile sizlerle paylaşıyoruz.

İçindekiler

Hepsi Aynı Anda Pişen Yufka Malzemeler

  • Un 6 bardak kadar
  • Biraz tuz
  • Ilık su 3 bardak kadar
  • Sür 1 küçük bardak
  • Yarım küçük bardak sıvıyağ
  • Toz maya
  • Biraz nişasta ve un

Tavada Buzluğa Yufka Tarifi Yapılışı

Hepsi Aynı Anda Pişen Tavada Yufka Tarifi 1

Hamurları yumak halinde hazırladıktan sonra, yumakların üzerine biraz un serperek hamuru dinlendiriryoruz. Bu şekilde dinlenen hamurlar kolayca açılıyor. Tava içinde yufkaları aynı anda pişiriyoruz.

Hepsi Aynı Anda Pişen Tavada Yufka Tarifi 2

Pişen yufkalar yumuşacık kalsın diye üzerine su serpiyoruz.

Hepsi Aynı Anda Pişen Tavada Yufka Tarifi 4

Hazırlanan yufkaları iki farklı şekilde buz dolabı poşetine dolduruyoruz. Dolaba kaldırıyoruz ve canınız istediği zaman çıkarıp kolayca hamur işi tarifleri ve börek tarifleri yapabilirsiniz. Bu harika tarifi deneyecek herkese şimdiden kolay gelsin.

Kaynak: TUBA ÖZMEN KOCAMAN

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.