Kışlık Tarifler

Her Zaman Taze Kalan Buzlukta Saklanan Mantı Tarifi

Buzlukta mantı hazırlamak için öncelikle taze ve çiğ mantılarınızı alıp dondurucuya koymanız gerekmektedir. Genellikle mantıları düz bir yüzeye tek tek dizerek dondurucuya yerleştirmek en iyi sonucu verir. Dondurucuya yerleştirmenizden sonra mantılar donacak ve bir süre sonra katı hale gelecektir. Buzlukta mantıları saklamak istediğinizde, donmuş mantıları hava almayan ve sızdırmaz bir kapta veya poşette muhafaza etmeniz önemlidir. Böylece mantılar dondurucu yanıklığından veya kötü kokulardan etkilenmeden tazeliğini koruyabilir.

Buzlukta saklanan mantıları kullanmak istediğinizde, donmuş olan mantıları kaynar suya atarak veya buharda pişirerek hazırlayabilirsiniz. Genellikle pişirme süresi biraz daha uzun olabilir, çünkü donmuş mantının iç kısmı çözülmelidir. Buzlukta mantı, hızlı ve pratik bir şekilde mantı yemek isteyen kişilere bir seçenek sunar. Ancak, taptaze hazırlanmış mantıların lezzeti ve dokusu soğuk saklanarak elde edilenlere göre daha üstün olabilir.

Ramazana kısa zaman kala ramazan hazırlıkları yapılmaya başlandı. Bu tariflere mantı tarifi ile bir ilk yapıyoruz. Bu mantının yapılış tekniği gerçekten hayat kurtaran cinsten. Hazırlanan mantılar pişirildikten sonra buzdolabı poşetine doldurularak buzluğa kaldırılıyor. Bu şekilde hazırlanan mantı pişince sanki yeni açmışsınız gibi lezzette oluyor. Sadece ramazan ayı için değil, yapıp dolaba doldurarak canınız her istediği zaman çıkarıp pişirebilirsiniz. İftar yemeği olarak bu tarif ile hazırlanan mantıyı yapabilirsiniz. Kışlık hazırlıklardan olan bu mantı yapılışını TADIMIZTUZUMUZ youtube kanalının hazırladığı alıntı video ile sizlerle paylaşıyoruz.

Her Zaman Taze Kalan Mantı Tarifi Malzemeler

  • Yumurta 3 tane
  • Su 3 bardak
  • 1300 kg un
  • Tuz 1 kaşık
  • 7OO gr kıyma
  • Kuru soğan 2 tane
  • Biraz kara biber

Her Zaman Taze Kalan Mantı Tarifi Yapılışı

Mantıyı Bu Şekilde Kurutup Dondurun Ramazanda Yapın 1

Mantının hamuru açılıyor. Kareler halinde kesilen hamurun içine iç malzeme dolduruluyor. Bu hamurlar kapatıldıktan sonra fırın tepsisine diziliyor.

Mantıyı Bu Şekilde Kurutup Dondurun Ramazanda Yapın 3

Fırında tarife göre pişen mantıları buzdolabı poşetine dolduruyoruz ve poşetin ağzını bağlayarak buzluğa kaldırıyoruz. Bu kolay ve pratik tarifi deneyecek herkese şimdiden afiyet olsun ve kolay gelsin.

Kaynak: TADIMIZTUZUMUZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu