Hamur İşi Tarifleri

İnanılmaz Kolay Değişik Yapılan Katmer Çörek Tarifi

İnanılmaz değişik yapılış tekniğine sahip olan bu katmer çöreğini mutlaka herkes denemeli diye düşünüyorum. Kısacık zamanda yapılan yapılışında fırın kullanılmadığı için en çok tercih edilen tariflerden bir tanesi olacak diye düşündüm hamur işi tarifini yapması oldukça kolay. Her şeyini evinizde kısa zamanda siz hazırlayacaksınız.
Hafta sonu kahvaltısı için yapıp hemen sıcak sıcak sofraya koyabileceğiniz tariflerden bir tanesi olan bu leziz tarifimizi yapmak için ilk olarak hamurumuzu hazırlayıp her zaman olduğu gibi dinlemeye bırakıyoruz. Biraz dinlenen hamurumuzu tezgah üzerine aldıktan sonra küçük parçalar halinde bölüyoruz. Yufkalarımızı açmaya başlıyoruz. Açılan yufkalarımızı şeritler halinde kestikten sonra oklavamızın üzerine yufkalarımızı sarmaya başlıyoruz. Bütün yufkalarımızı bu şekilde sarıyoruz. Oklavanın üzerinden yufkayı çıkardıktan sonra iki uç kısmını birleştirerek hazırlanan yufkayı yumak haline getiriyoruz. Bütün hamurlarımızı bu şekilde hazırlıyoruz. Son olarak da tavamızı ocağa alıp yağladıktan sonra bu oklavadan çıkardığımız yumaklarımızı tava boyunca açıp tavanın içine alıyoruz. Her iki tarafını pişirerek hazırladığımız nar gibi kızardıktan sonra servis tabağına alabileceğiniz bu eşsiz lezzeti hemen sizlerde denemelisiniz.
Doyurucu ve kolay tarifi yaklaşan Ramazan ayında sahur sofraları için yapabilirsiniz. Yanına sadece peynir, zeytin ya da domates, salatalık ekleyerek ikram edebilirsiniz. Bilinmesi gereken yapılış tekniği ile dikkatleri çeken katmeri deneyecekler Afiyet olsun.

İnanılmaz Kolay Değişik Yapılan Katmer Çörek Tarifi 2

Değişik Yapılan Katmer Çörek Tarifi için Malzemeler

  • 5 bardak un
  • Biraz tuz
  • 2 bardak kadar su (kontrollü ekleyin)

Sürmek için

  • 200 gr tereyağı veya margarin
  • yarım çay bardağı sıvıyağ (100 ml)

Kolay ve Değişik Katmer Çörek Tarifi Yapılışı

Kaynak Youtube : Bahar Mutfaktaysa

YouTube video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu