İşkembe Nasıl Temizlenir? Karbonatla Kar gibi İşkembe Temizleme

İşkembe temizlemek çok zahmetli olarak bilinmesinden dolayı bayanların en çok zorlandıkları işlemlerden birisidir. Ama her işin olduğu gibi işkembe temizlerken de işin püf noktasını bildikten sonra oldukça kolay bir işlemdir.
İşkembe nasıl temizlenir? ve İşkembe temizlerken nelere dikkat edilmeli? gibi soruların cevabını sizlerle paylaşmak istedim. Öncelikle işkembe alırken renginin taze ve beyaz olması çok önemlidir.
İşkembe iç ve dış şeklinde temizlenir. İşkembe sıcak su sonra bol soğuk su şeklinde temizlenir. İşkembe temizlerken işkembeyi yüksek yere asmak gerçekten çok önemlidir İşkembe temizliğinde el ile yapılan işkembe temizliği en ideal ve temiz olanıdır.
İşkembeyi ilk olarak sıcak suda azıcık bekletip yüksek yere alıp bıçak yardımı ile kazıyarak yapıyoruz. Bıçak ile yukarıdan aşağı şeklindeki hareketler ile işkembe temizlenir. İşkembenin içi ve dışı iyice temizlenince bol soğuk su ile temizleyip duruluyoruz. Bir kere sıcak su ile temizlenmeyen bölgeleri sıcak su içine tekrar koyarak temizleme işlemine devam ediyoruz. Temizlenen işkembeyi işkembe çorbası yapılışı  için istediğiniz boyda doğraya bilirsiniz.

Kar gibi İşkembe Temizleme Nasıl Yapılır?

Lezzet Yöresi kanalından alıntı yaparak sizlere sunduğumuz videoda işkembe nasıl temizlenir sorusunun cevabını ve anlatımını bulabilirsiniz. Kolay gelsin.


Youtube : Lezzet Yöresi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu