Tatlı Tarifleri

Kahve Çay Yanına İkramlık Şipşak Tatlı Tarifi

Tam kahve saatlerine yakışan bir şeker tarifi. O kadar kolay yapılan bir tarif ki şimdiye kadar niye denemedim, hazır aldım diye üzüleceksiniz. Tadı damaklarda kalacak bu tatlıyı özellikle kahve yanına mutlaka yapmalısınız. Sadece üç malzeme kullanılarak yapılan, hemde yaparken kullanılmayan tatlıyı, kalıp içinde yapabilirsiniz. Eğer elinizde kalıp yoksa yağlı kağıt üzerine kaşık kaşık dökerek hazırlayabilirsiniz. isterseniz yağlı kağıt içine bir tane koyup, ağzını sararak şekerleri ikram edebilirsiniz. Herkesin hazır alınmış sanacağı bu muhteşem tatlıyı ramazan ayı için, çocuklar için yada bayramda ikram etmek için hazırlayabilirsiniz. Bütün püf noktaları ile ayrıntılı yapılışını, Um Huzeyfe youtube kanalından alıntı videoda izleyerek herkes deneyebilir.

3 Malzemeden Şipşak Tatlı Malzemeler

  • Toz şeker 1,5 bardak
  • 200 ml krema
  • Tereyağı 1 kaşık

Kahve Çay Yanına Tatlı Tarifi Yapılışı

Kahve Çay Yanına 3 Malzemeden Şipşak Tatlı Tarifi 1

Tava içinde tatlı hazırlanıyor. Eriyen şekerin içine krema ekliyor ve iyice karıştırılarak pişiriyoruz.

Kahve Çay Yanına 3 Malzemeden Şipşak Tatlı Tarifi 2

Pişen tatlının hamurunu kalıplara döküyoruz ve dinlenmeye bırakıyoruz. Dinlenen tatlıyı kalıptan çıkarıp ikram edebilirsiniz. Damak çatlatan bu lezzeti deneyecek herkese şimdiden afiyet olsun.

Kaynak: Um Huzeyfe

Bir Yorum

  1. Tarifinizi beğendim, kaydettim. Ama…Damak çatlatan nedir ya?! Bu tabirde salgın halk ne geldi. Sanki damağın çatlaması iyi bir şeymiş gibi…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu