Makyaj

Kahverengi Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Makyaj bir bayanın gününü tamamlayan kıyafet kadar önemli bir unsurdur. Makyaj güzel tarafları öne çıkarma istenmeyenleri iste kapama sanatıdır. Makyaj bilmek için illa makyaj uzmanı olmanız gerekmiyor. Yüzünüzü iyi tanımanız ve size yakışan renkleri iyi bilmeniz çok önemli makyajda. An çok yapılan makyaj kahverengi göz makyajıdır. Sade ve göz alıcı makyajlar kalbin aynası gözleri ortaya çıkaran en güzel tekniklerindendir.  Son zamanlardaki makyaj sade ve eyeliner kullanılarak yapılmış makyajlardır. Eyeliner nasıl çekilir diye merak ediyor tam ve kolay bir çizgi çekemiyorsanız sitemizde bu konuya bakmanızı öneririz.   Sade ve gözleri ortaya çıkaran aynı zamanda gözleri büyüten istediğiniz her renk göz için yapılabilecek bu makyajı istediğiniz renklerde, gece kullanım için renkleri koyu ve daha yoğun kullanmanız uygun olacaktır. Victoria’s Secret makyaj tekniği olarak ta bilinen bu makyajı victorya nın meleklerine yapılan bu makyaj tekniğini sizlerde uygulayabilirsiniz. Göz büyüten makyaj tekniğide olan bu kahverengi makyaj yapılışı ile makyaj yapmakta artık hiç zorlanmayacaksınız.

AYRIK GÖZ ( Birbirine uzak göz )
Amaç gözleri birbirine yaklaştırmaktır. Koyuya boyanırsa alan kısalır açık renkte ise alan açılır bunu göz önüne alarak Göz içine koyu göz dışına açık tonlarda far uygulanmalıdır. Kaşa doğru göz kuyruğundan üçgen şeklinde boyamak gerekir.

BADEM GÖZ
En şanslı göz tipidir. Göz makyajında hemen her rengi ve ter tip makyajı kaldırabilen bir makyajdır.

ÇIKIK GÖZ
Göz kuyruğunun üst göz kısmına  koyu renk far sürülmelidir. kaş boydan boya  altına açık tonlarda far uygulanmalıdır. Alt kısma ise tercihen renkli v parlak far uygulanabilir ve göz içine kalem çekilebilir

ÇUKUR GÖZ
Bu gözde gözü büyük için  dış kısma koyu far uygulanmalıdır.gözün pınar kısmından üst kısma  açık far uygulanmalıdır. Göz alt kirpiklere kalem uygulanmalıdır.

BİRBİRİNE YAKIN GÖZ TİPİ
Bu tip gözü yakınlaştırmak için göze çerçeve şeklinde koyu renk uygulanmalıdır. göz ortasına kadar hem üst hem alt kirpiğe  yarım kalem çekilmelidir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu