Kışlık Tarifler

Karton Bardakta Yer Kaplamadan Kışa Domates Saklama Tekniği

Buzlukta yada dondurucuda hiç para harcamadan ve yer kaplamadan domatesleri bu yöntemle saklayabilirsiniz. Bu kışlık tarifi yaparken bu adımları izleyebilirsiniz.

1. Domatesleri seçerken olgun ve sağlam olanlarını tercih edin. Aşırı olgun veya hasar görmüş domatesler daha kısa sürede bozulabilir.

2. Domatesleri temizleyin ve kurulayın. Yıkama işleminden sonra iyice kuruladığınızdan emin olun. Nemli domatesler buzlukta daha kolay donar ve pişirdiğinizde daha sulu olabilir.

3. Karton bardağı kullanabilir veya herhangi bir buzdolabı poşeti de işinizi görebilir. Bardağın veya poşetin içine birkaç domates koyun. İdeal olarak, domateslerin birbirine temas etmemesi ve düzgün bir şekilde yerleşmesi önemlidir.

4. Bardağı veya poşeti sıkı bir şekilde kapatın. Hava ile teması engelleyerek donma ve buzlanmayı önleyebilirsiniz.

5. Hazırladığınız domates dolu bardağın veya poşetin üzerine tarih yazın. Bu, ne kadar süre boyunca sakladığınızı takip etmenize yardımcı olur.

Yaz aylarında kışlık hazırlık hazırlayacaklar, bir çok değişik şekillerde buzluk tariflerinin en çok işe yarayacak yöntemlerini sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Plastik kap kullanmadan, buzdolabı poşetine kadar bu yöntemlerden sonra, çok hoşunuza gideceğini düşündüğüm, bardakta taze domates saklama yönteminin ayrıntılı yapılışı sizlerle. Bu şekilde hazırlanan kışlıklar hem daha ucuza mal oluyor hem de hiç ama hiç yer kaplamıyor. Bu kolay yöntemi hemen deneyebilirsiniz. Bütün ayrıntılı yapılışını ve püf noktalarını, youtube kanalından alıntı video ile sizlerle paylaşıyoruz. Herkese kolay gelsin.

Bardakta Taze Domates Saklama Yöntemi 2

Yer Kaplamadan Domates Saklama Tekniği İçin Malzemeler

  • Taze domates
  • Karton bardak

Karton Bardakta Kışa Domates Saklama Tekniği Yapılışı

Kaynak Youtube: Hilalin Mutfagi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu