Mekik İğne Oyasını Ezip Geçecek Oya Modeli

Mekik oyası olarak bilinen bu güzel ve gösterişli oya modelinin, nasıl tığ oyası olarak yapacağınızı, ayrıntılı yapılışı ile sizlerleyiz. Zarif ve narin oya modellerinden bir tanesi olan, çıtı pıtı duruşu ile dikkatleri çeken bu güzel oya örneğini, yaparken çok fazla malzemeyi de ihtiyacınız olmayacak.
Sadece yazma modelleri olarak değil, bebek mendillerinin kenarına ya da havlu kenarı olarak da yapabileceğiniz. Örneği tek tek yapıp ekleyerek hazırlıyoruz. Taban kısmında eklenen örneğini ise kullanacağınız, birçok değişik oya örneklerinde yazma kenarına uygulayabilirsiniz. Tek parça olarak öğrenen tek sıra e şeklinde dizilen modeli, aslında mekik oyası olarak biliyoruz. Bu güzel oya modelini tığ ile yapmak gerçekten çok güzel bir fikir olmuş. Değişik tığoyası modellerinin en yenilerini sitemizde bulabilirsiniz.
Çeyizlik olarak bohçalara koyacağınız iddialı oya modeli olarak, severek yapacaksınız diye düşünüyorum. Aynı zamanda para kazanmak için de bu güzel modeli satabilirsiniz. Bol bol sipariş alabileceğiniz her görenin beğeneceği tığ oya örneğini deneyeceklere kolay gelsin.
GÖRMELİSİNİZ: Mekikten İğneden Aşağı Kalır Yanı Olmayan Oya Modeli

Mekik İğne Oyasını Ezip Geçecek Oya Modeli 2

Mekik İğne Oyasından Güzel Oya Örneği malzemeler

  • Renkli oya ipleri
  • Oya tığı
  • Makas
  • Çakmak
  • Kulak çubuğu

En Moda Oya Örneği Yapılışı

Kaynak Youtube: Sunayla El İşleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu