Diyetler

Meyveli Yağ Yakan Zayıflatan Çay

Sadece yemeden yada spor ile kilo vermek pek mümkün olmaz. Bu süreci hızlandırmak için yapılan bu çayı yaz ayları için meyveli olarak hazırlayabilirsiniz. Sizler le denediğim yağ yakan zayıflatan çayları paylaşmaya çalışıyorum. Vermesi en zor olan doğum kilolarından bu şekilde kurtuldum. Tarçınlı karabiberli bir zayıflatan çay tarifi bu. Spor salonu yada güzellik merkezlerinde zayıflamak isteyenler için hazırlanan bu çayın tarifini spor salonunda çalışan bir arkadaşımdan öğrendim. Şuan bilinen en etlkili yağ yakan çay olduğunu söyledi. Düzenli kullanımda ayda 5 kilo verdiriyor bu çay. İşte çayımızın yapılışı:

Meyveli Yağ Zayıflatan Çay Malzemeler:

  • 10 tomurcuk karabiber
  • 1  limon
  • 1 elma
  • 1 çubuk tarçın
  • 4-5 tane karanfil
  • bir tutam biberiye
  • 1 litre su

Meyveli Yağ Zayıflatan Çay Yapılışı:

Bütün malzemeleri bir kap yada çaydanlık içine alıp ocakta kaynayınca bir 9-10 dak daha kaynatarak çayımızı hazırlıyoruz. Bu çayı gün içinde istediğiniz zaman içmelisiniz. İster tek seferde için ister aralıklarla karar sizin. Karabiber biraz acılık veriyor ve değişik bir tatdı oluyor. İşte çayımızın içindeki malzemelerin çok bilinen faydaları:

Karabiber:

kalp damar rahatsızlığı , akne, anemi, astım, şişkinlik, damar sertliği, tansiyon hastalıkları, çıban, kanser,soğuk algınlığı, öksürük, kabızlık, diş bakımı, ishal gibi pek çok yerde faydası vardır. Faydası saymakla bitmeyen bu baharatın faydalarından bunlar sadece bir kaçı.

Tarçın:

zayıflamak ,Diyabet, kan şekerini ayarlayan, metabolizmayı hızlandırır, El ve ayaklardaki titremeleri giderir ,damar tıkanıklığını önler,  Cinsel isteği arttırır, Soğuk algınlığı ,nezle, boğaz ağrısı ve yanması ve daha sayılamayan pek çok faydası vardır. Özellikle şeker hastaları kanşekeri dengelemekte tarçın kullanır.

Karanfil:

kuvvetli  antiseptiktir, Antioksidan ,İdrar söker,mikroplara karşı koruyucudur,  zihni rahatlatır, güçlendirir, unutkanlığı iyi gelir, Sinirleri güçlendirir,Mide ,bağırsakta gazı engeller,  Kalp, mide, karaciğer ve gözü kuvvetlendirir, basuru giderir,sinüsleri açar.

elma:

Böbreklerin temizlemek, Kolesterolü düşürür, Yüksek tansiyonu düşürür, Kan şekerini düzenler,Uykusuzluğa iyi gelir, Bağırsaklardaki parazitlerin dökülmesini sağlar, Elma + kereviz/maydanoz yorgunluğa iyi gelir, Elma+kızılcık suyu veya elma+ananas+üzüm suyu gribe iyi gelir, Elma+armut suyu kabızlığa iyi gelir.

Limon:

Antioksidan,Kansere iyi gelir,hastalıklara koruyucudur, tümör gelişimini engeller,Yüksek tansiyona iyi gelir,  Cilt kanseri riskini azaltır,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu