Hamur İşi Tarifleri

Muhteşem Yöntemli Sütle Lezzetlenen Börek Tarifi

Sütle lezzetten börek tarifini, bu yöntemi kullanarak sizler de deneyebilirsiniz. Tek porsiyonluk olarak hazırlanan börekler, ikramlık sofraların çok sevinen ve çok yapılan tariflerden bir tane olacak diye düşünüyorum. Tarifi hazır yufka kullanarak kısacık zamanda hazırlayabilirsiniz. İftar sofralarında sahur sofralarına kadar, bu doyurucu ve kısa zamanda hazırlanan börek tarifini yapabilirsiniz. Böreğimizi yapması son derece kolay. Yufkalarımızı tezgah üzerine aldıktan sonra, açıyoruz.
Yufkalarımızı üst üste açtıktan sonra ortadan ikiye katlıyoruz. Katlanan yufkalarımızı üçgenler halinde kesip hazırlıyoruz. Hazırlanan yufkalarımızı üst üste dizdikten sonra, aralarına biraz sıvı yağ sürüyoruz. İç malzemesini peynir olarak tercih ettiğimiz böreğimizi, rulo şeklinde sarmaya başlıyoruz. Bu börek tarifini de istediğiniz peynir kullanabilirsiniz. Eriyen peynir olması yeterli olacaktır.
Sarılan böreklerimizin hepsini bir kenara aldıktan sonra, kasenin içine sütümüzü koyup, böreklerimizi de sütün içine yerleştiriyoruz. İyice sütü bulamadığımız böreklerimize hatta Sütün içinde birazcık daha bekletme gayret ediyoruz. Sonrasında ise yağlı kağıt serili fırın tepsisine dizdiğimiz, porsiyonluk böbreklerimizin, hepsini artık pişmesi için fırına verebiliriz. Fırında pişen el açmadan daha lezzetli olan ve çıtırtısı dışarıdan duyuran bu börekleri, artık ikram edebilirsiniz. Hem kokusuyla, hem çatırtısı ile beğenileri toplayan hamur işi tarifini, deneyeceklere Afiyet olsun.
GÖRMELİSİNİZ: Ünlü Löl Böreği Tarifi

Muhteşem Yöntemli Sütle Lezzetlenen Börek Tarifi 2

Muhteşem Börek Tarifi Malzemeler

  • Yufka 4 tane
  • 1,5 bardak süt
  • 1,5 yumurta sarısı
  • Peynir 150 gram

Sütle Lezzetlenen Börek Tarifi Yapılışı

Kaynak Youtube: Çiçekli Mutfağım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu