Örgü Battaniye Modelleri

Örgü içine boncuklu bebek battaniyesi

Örgü içine yapılan boncuklu bebek battaniyesi modeli ile isterseniz boncuklu bileklik, yada boncuklu yada boncuksuz yaparak bebek elbisesi yada bebek eteği olarak yapabilirsiniz. Fakat, yakın bir tanıdığımda bebek battaniyesi olarak yapmış ve bende bu fikri sizlerle paylaşmak istedim. Bu alıntı resimlerde hem bileklik olarak yapılmış hali, hemde bebek elbisesi olarak yapılmış ve bitmiş model bebek battaniyesi kadar zarif durmuyor, aksine özellikle bilekte çok kaba geldi bana. Bebek örgülerinin hemen hepsinde boncuk yada inci kullanımını pek önermediğim için sizlerle de pek paylaşmıyorum. Ama bu örnekte boncuk tamamen örgü ortasından kaldığından boncuklu bebek battaniyesi olarak gerçekten çok hoş bir örnek.

orgu icine boncuklu bebek battaniyesi orulusu 1İlk resimde örneğin başlayışı ve boncuk eklenmemiş halini görüyorsunuz. Tam ortaya inci yada boncuk ekleyerek istenilen uzunlukta zincir çekilerek örgüye başlanıyor.
orgu icine boncuklu bebek battaniyesi orulusuİkinci resimde ise ilk sıradan sonra aynı şekilde ikinci sıranında yapıldığı ve üçüncü yani diğer çiçeğin nasıl başlandığı görülmekte.
orgu icine boncuklu bebek battaniyesi orulusu 2
Son resimde de modelin bitmiş halini ve yine sizlere fikir olması için bu örnekten yapılmış incili bilekliği de alıntı resim ile sizlere fikir olması için paylaşıyoruz.

Bir Yorum

  1. Örgü içine boncuklu bebek battaniyesi cok guzel yapmaya basladim teşekurler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu