Penye ipten Örgü Puset Yapılışı

Penye ipten Örgü Puset Yapılışı
A+
A-

Penye ip kullanılarak yapılan bu örgü puset modelini Derya Baykal ile Gülümse Programında 21 Aralık 2016 tarihinde Nilay Tankar hanımefendi ile birlikte yaptılar. Çok güzel ve kullanışlı olan ve genellikle yeni doğan bebeklerde 6 aylık oluncaya kadar kullanılan bu pusetin yapılış inceliklerini sizlerle paylaşmaya çalışacağız.

3 parçadan oluşan bu puset tabanı ayrı yanları ayrı ve şapkası ayrı olarak yapılmaktadır. Pusetin en önemli süsü de şapkasını yaparken ip her sırada ip koparılarak yeniden ip bağlanarak baştan başlanıyor. Yani şapka tek yüz üzerine örülmektedir.

Kumaştan yapılmış bez iplerle neler yapabilirsiniz neler. Bu dayanıklı iplerle ana kucağını evinizde örebilirsiniz. Ana kucağı örülüşünü inceliklerini alıntı resimli anlatımı ile sizlerle paylaşıyoruz. Hazır almanın yanında bez ipleri eski kıyafetlerinizi keserek de evde kendiniz ip yapabilirsiniz. Genellikle paspas yapılışı için kullanılan bu iplerden yapılmış olan  eski kıyafetlerden paspas yapımı konumuzu inceleyerek de bu iplerin hazırlanışını ve değişik fikirleri görebilirsiniz. Ev dekorasyonu için yapılan örgülerde çok sık kullanılan bu iplerden ana kucağını yaparken taban kısmını tıpkı örgü çanta tabanı yapar gibi yapıyoruz. Kalın tığ ile yapılan bu ana kucağının sabit olması için taban kısmı için ser malzeme yerleştirmelisiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.