Örgü Modelleri

Pet Şişe Üzerinde Yapılan Örgü Modelini Gören Bayılacak

Plastik şişeleri atmak yerine değişik ve kolay örgüler yaparak değerlendirebilirsiniz. Plastik şişe üzerinde yapılan örgü tekniğini kapı süsünden anahtarlık modeline kadar birçok süs için yapıp kullanabilirsiniz. İstediğiniz boylarda ve istediğiniz genişlikte keseceğiniz plastik şişe parçalarının üzerinde örerek yapılan bu örgü tekniği çok beğenilecek diye düşünüyorum.
Birçok kişinin denediği örgümüzü yapmaya plastik şişemizin orta kısmından istediğimiz genişlikte parça keserek başlıyoruz. Kesilen parçamızın etrafına ipimizi dolayarak sarıyoruz. Şişe parçası bitene kadar bu sarma işlemini devam ettiriyoruz. İpin rengini ve türünü istediğimiz renklerde kullanabiliriz. Bu şekilde hazırladığımız plastik şişemizin iki ucunu bir araya getirdikten sonra uhu ya da silikon tabancası kullanarak birleştiriyoruz. Alt kısmını da elimizde sivri hale getirerek kestiğimiz plastik parçaya kalp şeklini veriyoruz. Alt kısmına eklemek için ponpon yapıp aynı renklerdeki ipimizi incilerle süsleyerek kalp kısmının uç kısmına bu parçamızı dikiyoruz. Orta kısmını ve üst kısmını da süslediğimiz kalbimizi artık dilediğimiz gibi süsleyerek asabiliriz. Daha çok kapı süsü olarak ya da odanın bir köşesine otantik süs olarak çok tercih edilen süsü değişik renklerde ve değişik boylarda yaparak kullanabilirsiniz.
Plastik şişeden geri dönüşüm olarak hazırlanan bu kolay örgü tekniğini ben çok beğendim. Herkesin seveceğini düşündüm kolay ve pratik geri dönüşüm tekniğini yapacaklara kolay gelsin.

Pet Şişe Üzerinde Yapılan Örgü Modelini Gören Bayılacak 2

Pet Şişe Üzerinde Yapılan Örgü Modeli Malzemeler

  • Pet şiş
  • Makas
  • Renkli orlon ipler
  • İnci boncuklar
  • Orlon iğnesi
  • Çakmak

Görenin Bayılacağı Pet Şişe Üzerinde Örgü Modeli Yapılışı

Kaynak Youtube: Fashion Designer

YouTube video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu